Menu
WomanOnly
Krása

RECENZE: Garnier Olia. Konečně barva, po které budete mít jemné vlasy

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

11. 9. 2013

Značka Garnier přinesla na český trh první permanentní barvu na vlasy, která je založená na olejové bázi. A tentokrát ji můžete vyzkoušet i vy doma. Reklamy slibují hebké vlasy a dlouhotrvající odstín, jak je to ale ve skutečnosti? Přečtěte si naši recenzi, kdy jsme barvu vyzkoušely a zhodnotily.

Tentokrát jsme byly na zkoušení tři a pustily se do měděné zrzavé, čokoládové a téměř bílé blond. Garnier Olia ale oplývá spoustou odstínů. Na český trh se jich dostalo kolem 25 (jak můžete vidět ve fotogalerii, vzorkovníky se napříč zeměmi neshodují – v jednom například chybí velmi světlá blond, v druhém zase měděná).

Olia je ale výjimečná svým složením. Využívá totiž technologii na olejové bázi, která má docílit jak intenzivní barvy (60 procent oleje v barvicím krému napomáhá průniku barvy), tak lesklých vlasů bez poškození. To uvítají především blondýnky, protože nebývá zase tak ojedinělé, že blond barvy jim poničí vlasy.

Po vyzkoušení Garnier Olia

Navíc barva není chemicky cítit jako jiné, i když jsou stejně jako Olia bez amoniaku. Voní téměř květinové, což výrazně napomáhá nanášení, když ho provádíte samy doma.

Cena se pohybuje od 99 do 152 korun, je tedy klasická, ale člověk by za ni už očekával, že bude mít snadné nanášení. Zde bohužel tratíme tím, že jsme pouze český trh. Například v Německu se Olia prodává s elegantní lahvičkou pro snadnější nanášení. V ČR se jednu dobu dávaly k balení zdarma miska a štětec, ale nyní si budete muset pomoci samy.

Kromě tohoto rozladění se ale barvě nedá snad nic vytknout. Je poměrně tekutá, za což může její olejové složení, a tak se na ni musí při nanášení opatrně. Na hlavě se nechává standardní dobu, v mém případě 30 minut, během nichž jsem nezaznamenala žádné svědění (ovšem já ani nemám moc citlivou pokožku).

Poté došlo na vymývání. To je až překvapivě snadné, během pár minut teče z vlasů čirá voda. Stejně tak po přibližně druhém, třetím umytí se přestane barva vymývat úplně (pokud leháte do postele s mokrou hlavou, i když byste neměly, alespoň vám polštáře poděkují).

Po smytí barvy se použije také přiložený kondicionér, velice podobný těm, co L’Oréal dává do ostatních barev – například Casting Creme Gloss. Příjemně voní a je ho tolik, že vám vystačí ještě na přibližně dvě další umytí, podle délky vlasů.

Garnier Olia měděná tmavá blond 6.43

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

A teď to nejdůležitější – chytla barva tak, jak ukazuje obal? Co se týče měděné, musím dát palec nahoru. Vlasy vypadají přesně jako na obalu. Světle hnědé odrosty chytily nádech do světle zrzavé, zbytek tmavě hnědých dříve nabarvených vlasů drží jakousi kaštanovou. Po pár umytích se ale barva sjednotila a nevypadá nijak rušivě. Kromě toho se ani nijak nevymývá a po týdnu stále drží.

Problémy však podle diskusí na internetu hlásí ty, které si koupily ostatní červené barvy, což je kategorie, kam měděná spadá. Intenzivní červená prý chytila až dohněda a téměř vínová je ve výsledku příliš tmavá.

Další kritika se pak týká olejového složení – někdo má totiž po pár umytích mastné vlasy, přestože je takové běžně nemívá. Mně osobně se nic podobného nepřihodilo, a to bych se bez šamponů na mastné vlasy neobešla. Naopak byly vlasy přirozeně hebké a lesklé.

Garnier Olia ledová čokoláda 4.15

Tuto tmavě hnědou barvu zkoušela jedna z našich čtenářek Kristýna. Nanášení si pochvalovala, rozladěná byla jen z výsledného odstínu. Chytil totiž tmavší, než očekávala. Jak ale připustila, sama má tmavě hnědé vlasy, a tak výsledek není až takovým překvapením. Po pár umytích navíc barva mírně zesvětlila.

Garnier Olia velmi světlá blond 10.0

Foto: Klára Brázdová, WomanOnly.cz

Foto: Klára Brázdová, WomanOnly.cz

Nejsvětlejší barvu z této řady zkoušela naše redaktorka Klára Brázdová. A výsledek je výborný, vlasy mají nádech do platinové blond, žádné namodralé odlesky, což se u nejsvětlejších barev někdy objeví. Navíc se krásně zabarvily kořínky a sjednotil celkový odstín vlasů.

Ohodnoťte tento článek:
4,7
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

RECENZE: Garnier Olia. Konečně barva, po které budete mít jemné vlasy