×
WomanOnly

RECENZE: Maybelline upravila svou barevnou řadu, laky se výrazně zlepšily

Foto: Pavlína Nouzová, Womanonly.cz

Řada Colorama značky Maybelline prošla velkou změnou. Design stínů a ostatních výrobků je jiný, odstíny se rozšířily a očividně se změnilo i složení. Kdo si pamatuje, jak se jejich laky na nehty odlupovaly, bude překvapený.

Když jsem teprve objevovala taje kosmetiky a začala si kupovat svou, místo abych škemrala u babičky o zbytky, nápis Colorama byl na velké části prvních kousků. Už jim je dávno konec, a to nejen kvůli datu spotřeby, ale i proto, že například takové laky na nehty vydržely stěží dva dny. Značka Maybelline se rozhodla svou levnější barevnou řadu obměnit – ale očividně k lepšímu.

Laky na nehty

objem: 7 ml
průměrná cena: 70,-

U laků na nehty je změna nejvíce znát. Už dříve byl sice výběr odstínů velký, ale lahvička MiniColoramy byla hubená a nepohodlně se držela a výdrž laků byla tragická (dnes by se to dalo přirovnat k lakům od Essence). Nyní Colorama přichází se 70 odstíny, ze kterých si jen těžko nevyberete.

My jsme měli možnost vyzkoušet hned čtyři odstíny, přičemž i když jsou nejen barvou rozdílné, mnoho znaků mají podobných. Především se u většiny z nich musí nanést více jak jedna vrstva, protože jinak nátěr prosvítá. Dalším znakem je, že laky velice rychle zasychají a mají kupodivu výraznou výdrž. Bez použití top coatu vydržely bezchybné čtyři dny, a to jako správný pisálek denně píšu na počítači. Vzhledem k ceně jsou tyto vlastnosti překvapením.

Foto: Pavlína Nouzová, Womanonly.cz
Foto: Pavlína Nouzová, Womanonly.cz

A teď k jednotlivým odstínům. Nejvýraznější barvou je určitě neonová zelená (190). K té se na internetu už objevila kritika, že na nehtech připomíná žabinec, ale jak se můžete přesvědčit na fotkách, zelená je skutečně neonová. Byly ale potřeba tři vrstvy (a ani tak není nehet perfektní, doporučujeme dát jako podklad bílý lak). Kupodivu je lak poměrně matný, ale pokud to někomu vadí, zachrání ho top coat.

Další odstín je metalická zlatá (108). U té mě nejprve napadlo, že se bude špatně nanášet – tyto metalické laky se většinou vyznačují tím, že je na nich nehezky vidět tah štětečkem. Pokud si ale dáte práci, nic takového se nestane.

Poslední dva odstíny jsou nejvíce standardní. Jeden je světlounká perlově růžová (89) s množstvím stříbrných třpytek. Jak můžete vidět na fotkách, první vrstva vypadala kupodivu lépe než nanesení dvou vrstev (ale pokud někomu vyhovují třpytky ve větším množství, je to jen na něm) – vytváří dojem francouzské manikúry s hrubějším povrchem.

Jako osobního vítěze vyhlašuji vínový odstín (16), který ve dvou vrstvách vytváří perfektní barvu na večerní akce i do práce k sáčku. Navíc se ze všech čtyř laků nejvíce leskne.

Tvářenka

hmotnost: 4 g
průměrná cena: 70,-

Aspoň podle mé zkušenosti to bývá u levnějších tvářenek těžké – především co se týče nanášení. Pigmentace bývá výrazná a nanášení složitější, pokud člověk chce přirozenější rozetření do ztracena.

Foto: Pavlína Nouzová, Womanonly.cz
Foto: Pavlína Nouzová, Womanonly.cz

U Coloramy je to kupodivu téměř naopak. Odstínů je celkem šest, my jsme vyzkoušeli světle růžovou, spíše meruňkovou (301). Velice snadno se nanáší a jde do ztracena, s tím ale souvisí, že je poměrně slabá. Budete tedy muset použít více vrstev a vyloženě na výrazné líčení se nehodí – na léto je však ideální.

Navíc obsahuje jemně zlatý shimmer (ne však třpytky), takže se na tváři na sluníčku hezky leskne. Výdrž není oslnivá, ale pokud si během dne tváře ještě jednou přejedete, bude to akorát. K tvářence, která má mimochodem krásný design (vyloženě se k meruňkové ta buclatá krabička hodí), není přibalen žádný štěteček, což je ale spíš dobře, protože za její cenu byste dostaly méně kvalitní, který by se akorát povaloval ve skříni.

Lesky na rty

objem: 5 ml
průměrná cena: 50,-

S lesky na rty nemám u Coloramy žádné zkušenosti, ale mile mě překvapily. Za jejich cenu a s přihlédnutím k faktu, že jde o drogérkovou kosmetiku, jsem čekala typické lepidlo. Kupodivu ale lepí jen minimálně – tak akorát, aby měly slušnou výdrž.

Ta se netýká tolik samotného lesku, jenž po nějakém čase zmizí, ale barevného tónování – vydrželo až čtyři hodiny, během nichž jsem i pila z lahve. Navíc lesky voní jako bonbóny.

Foto: Pavlína Nouzová, Womanonly.cz
Foto: Pavlína Nouzová, Womanonly.cz

Celkem v této řadě existuje šest odstínů, my jsme vyzkoušeli jahodově červený (170), perlový (160) a kávový (475). První dva jmenované obsahují třpytky, které se ale na rtech poměrně vytratí. Nahnědlý odstín má jen lehký shimmer. Po nanesení jedné vrstvy nejsou příliš výrazné, spíše zdůrazní odstín samotných rtů a sjednotí, dvě vrstvy pak už přinesou onu slíbenou barvu, takže si můžete opět vybrat.

Oční stíny

hmotnost: 3 g
průměrná cena: 55,-

Ze stínů jsem původně nebyla moc nadšená. Za mých mladých let vydržely tak dvě hodiny – a nyní dorazily trochu rozsypané, jak můžete vidět na fotkách. Jsou tedy poměrně měkké a vzhledem k ceně jsem se bála, že to nebude žádná sláva.

Výsledek je tak napůl. Samy o sobě stíny vydrží několik hodin, ale nejsou tolik výrazné, naopak s bází se jejich odstín zesílí a vydrží v podstatě celý den.

Je ale velký rozdíl, jaký odstín si koupíte. My zkoušeli celkem tři a každý byl v podstatě jiný. Zlatý (605) je plný třpytek a po celodenním nošení nezůstává ve vráskách na víčku, ale spíše se vytrácí – bohužel po celé tváři. Můžete vidět i ve fotogalerii, že poměrně práší už při nanášení (viz řasy). Ideální je ho používat jen na krátkou party nebo jako doplněk k výraznějším stínům.

Foto: Pavlína Nouzová, Womanonly.cz
Foto: Pavlína Nouzová, Womanonly.cz

Fialové stíny (410) sice neobsahují třpytky, ale v reálu nejsou tak výrazné, jak nejprve vypadají. Jejich pigmentace je docela slabá, takže bez použití báze jsou spíše růžové (což ale mně osobně nevadí). Vylepšit se to dá bází nebo několikerým nanesením. Vítězem jsou pak tyrkysové stíny (809), které jako jediné vydržely dopravu a zároveň přinášejí skvělou pigmentaci a nejlepší výdrž (také mi jako hnědooké brunetě nejvíce sednou). Ke všem třem stínům je přibalen pěnový aplikátor – je příjemný, ale já preferuji přesnější nanášení prstem.

Stíny můžete vybírat z celkem 30 odstínů a případně si k nim můžete dokoupit i linky v 18 odstínech (ty jsem ale zatím nikde prodávat neviděla, ani v e-shopech).

Který z výrobků zaujal nejvíce vás? Také se vám líbí tento skvělý poměr cena-výkon, nebo máte oblíbenou jinou značku? Podělte se o své zkušenosti v diskusi pod článkem.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*