Menu
WomanOnly
Krása

RECENZE: SenzaBox na únor 2013 plní svou funkci. Zklamal ale předplatitelky

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

24. 2. 2013

V lednu se o Senzaboxu šířily zvěsti, že byl nejvíce našlapanou krabičkou v historii českých beauty boxů. Nyní přichází únor a logicky i částečné zklamání. Přečtěte si naši recenzi, kdy jsme téměř všechny produkty vyzkoušeli a zhodnotili.

Únorový Senzabox zaznamenal problémy v doručování, a tak před víkendem odeslal část balíčků, přičemž druhou obdrží zákaznice až v pondělí. Rozvířila se kolem tématu už poměrně ostrá diskuse na Facebooku. My pro příště doporučujeme: pro klid všech duší by bylo možná lepší problémy nezveřejňovat a odeslat balíčky až všechny naráz, alespoň pak nikdo nemá pocit nespravedlnosti.

Ale teď už k boxu. Přišel netradičně v jasně žluté krabičce, která se výrazně odlišuje oproti předešlým i proti konkurenci. A působí nejen originálně, ale i esteticky.

Po prvotním zděšení, kdy zákaznice krabičku otevřou a naleznou v ní poměrně malý zlatý pytlíček, ale následuje spíše spokojenost. Sice se tentokrát nevyvedly velikosti balení a opravdu hodně zklamal dárek pro předplatitelky, ale aspoň jsou v balíčku značky, na které běžný člověk jen tak nenarazí.

NIP+FAB Tělové máslo Coconut Latte (50 ml, plné balení, cena v obchodě 89,-)

Tentokrát je v balíčku pouze jediné plné balení, což by ještě nevadilo (právě jedno plné je firmou garantováno), je ale v menší verzi. Už za to patří Senzaboxu v tomto měsíci jeden palec dolů. Cena tohoto tělového másla totiž není nijak závratná, a tak by nebylo od věci dát na úkor jednoho ze vzorků do boxu balení o plnohodnotné velikosti 200 ml. Čtvrtinové, které ale zákaznice v boxu naleznou, je spíše na cesty a po měsíci bude spotřebované.

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Za velikost v boxu ale samotný výrobek nemůže, jinak si zaslouží zastání. V balíčku naleznete buď jako my kokosovou verzi, nebo vůni Mango Smoothie. V obou případech jde obecně o populární vůně, a tak výběr nemohl příliš šlápnout vedle. Výrobek voní výrazně a téměř láká i k ochutnání. Navíc nemastí, hydratuje tak akorát.

Lush Each Peach tuhý masážní olej (30 g, vzorek, cena v obchodě 250,- za 65 g)

Za zařazení značky Lush si Senzabox naopak vysloužil jeden palec nahoru. Tato ručně vyráběná kosmetika z organicky pěstovaného ovoce a zeleniny nádherně voní (vůně se dokonce prodrala i přes zlatý pytlík), ale v kamenných obchodech se příliš nevyskytuje. Vyzkoušení přes beauty box je tak ideální.

Zákaznice našly ve svých balíčcích tři různé výrobky, rozdělené zřejmě náhodně. My jsme dostali tuhý masážní olej, který sice cenově vyjde nejdráže, ale pro nezadané je poměrně nevýhodný – leda že by si někdo dokázal sám masírovat záda. Zbylé dvě varianty jsou ale už univerzálnější: cukrový scrub na tělo a krém na nehtovou kůžičku.

Klidně bychom ale mohli v balíčku nalézt šampony či jinou, běžnější kosmetiku, v případě Lush by takový výběr nebyl krokem vedle. A hlavně by takový výrobek byl lépe zabalený, ne jako náš tuhý smajlík, kterého jsme našli v nepěkně zmačkaném papíru.

Ryor Ryamar – Denní krém s amarantovým olejem (30 ml, vzorek, cena v obchodě 107,- za 50 ml)

Tento krém na citlivou pleť od Ryoru má smůlu, že byl v tubě neprakticky zalepen alobalem. Než se autorka recenze do tuby dostala, poroučel se jí lak na dvou nehtech. To se pak člověk ani příliš netěší na obsah a hned k němu přistupuje s nedůvěrou. Přitom plné balení je v klasickém kelímku, který by akorát stačilo zmenšit na požadovanou velikost.

Tato česká značka aspoň vše ostatní nahrazuje obsahem tuby. Do balíčku byl takticky vybrán výrobek pro citlivou pleť, což se v případě, kdy nejde o personalizaci produktu, hodí. V zimním počasí je pleť přecitlivělá, ať už ji máte běžně vysušenou, nebo by se jejími odlesky dala dělat prasátka.

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

S tím souvisí i vlastnosti krému. Rychle se vstřebává a působí velice lehce, není nijak mastný. Po určité době, kdy krém působí, je pleť mírně vyhlazená a podle výrobce by se měly dostavit i antioxidační účinky. Kvůli zacílení na citlivou pleť krém logicky jen minimálně voní.

Crabtree & Evelyn Avocado Hand Therapy (25 g, vzorek, cena v obchodě 430,- za 100 g)

Hydratační krém na ruce obsahuje avokádo, olivový olej a bazalku a připomíná to hned svou příjemnou a intenzivní vůní. Je jen škoda, že je dodáván v kovovém balení. Stačí tubu jen mírně zmáčknout a po odšroubování uzávěru máte pocit, že vám právě polovina krému vytekla ven (ke zmáčknutí došlo už i nyní během přepravy).

Naštěstí má krém takovou konzistenci, že i když se na ruce nanese výrazně větší množství, nejsou poté nijak mastné, a přesto jsou popraskaná místa jemnější. Jen už je otázkou, zda je vhodné do boxu na konci února zařazovat krém na ruce, když si v tomto počasí téměř každá zákaznice už nějaký koupila a nyní má doma dva. Vzhledem ke kvalitě Crabtree & Evelyn by vůbec nebylo marné zařadit místo něj jiný výrobek od této značky.

Make Up For Ever Professional Paris Smoky Lash Mascara (3 ml, vzorek, cena v obchodě 560,- za 7 ml)

K výrobkům od MUFE se člověk stejně jako u Lush jen tak nedostane, a tak i zde chválíme zařazení do boxu. Navíc je v plném balení poměrně drahá, což také odrazuje od koupě bez předchozího vyzkoušení.

V balíčku nalezneme přibližně poloviční verzi řasenky, což na první pohled působí téměř zbytečně – běžná řasenka přece není tak velká, aby se musela používat vzorková velikost. Vysvětlením je zde právě cena, která by v případě zařazení plné velikosti výrazně přesáhla cenu celého boxu.

Co se týče vlastností řasenky, podepisuje se na ní fakt, že jde o univerzál. Nečekejte tedy nijak obrovský objem řas či nevídané natočení. Zato se dočkáte od všeho trochu. Řasy jsou po nanesení zvýrazněné a působí přirozeně, čemuž pomáhá i fakt, že řasenka nedělá hrudky a neslepuje.

Dove Sprchový gel Purely Pampering – Bambucké máslo a vanilka (55 ml, vzorek, cena v obchodě 79,- za 250 ml)

V tomto případě obdržely všechny zákaznice stejnou vůni, přestože má Dove v této řadě hned tři. Zařazena byla nejpopulárnější a podle popisu i nejlákavější. Navíc se v zimě hodí patlat na kůži bambucké máslo v jakékoliv podobě. Po nanesení je sprchový gel jemný a vytváří dojem, že pokožku skutečně vyživuje.

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Foto: Pavlína Nouzová, WomanOnly.cz

Horší je už fakt, že tento výrobek jako jediný popírá smysl ostatních vybraných produktů v boxu: tedy zařazení proto, aby si zákaznice vyzkoušela něco, k čemu se jen tak nedostane. Tento gel se dá nejen očichat v drogériích, ale na promo akcích byl rozdáván i zadarmo. Přitom leták na zadní straně upozorňuje, že v letošním roce se v obchodech nově objeví i tělová mléka či pěny, což by spíše stálo za vyzkoušení.

NIP+FAB No Needle Fix sérum (1 ml, vzorek, cena v obchodě 650,- za 50 ml)

Tento malý vzorek jsme bohužel nevyzkoušeli, jelikož jsme nenašli vrásky, které bychom chtěli vyrovnávat. Naštěstí ale jde jen o opravdu malý vzorek, a tak mladší zákaznice nebudou zklamány.

Bitters Ultimate Power Gum (1 kus, cena v obchodě 49,- za 5 kusů)

Žvýkačka v beauty boxu? I když jsme si v únorovém Ladyboxu trochu stěžovali na doplněk stravy pro kuřáky, v tomto nekosmetickém případu jsme příjemně překvapeni. Žvýkačka sice nechutná nijak závratně, ovšem to ani není jejím cílem – má přinést dávku energie a povzbudit, což se jí podařilo. Navíc jde o značku, které bychom si bez Senzaboxu zřejmě vůbec nevšimli.

Na dně boxu pak čekalo zklamání na předplatitelky. V minulém měsíci totiž dostaly pochvalovaný balzám na rty, ovšem tentokrát byl zařazen černý náramek se sklíčkem, který se snad dává jako dárek k Bravíčku. Obecně náramky – proč ne? Ale když už, tak vkusné.

K balení únorového Senzaboxu jsou jako tradičně přiloženy i letáky a slevy, ty jsou tentokrát zvoleny vhodně u značek (snad kromě Dove), o kterých se člověk chce dozvědět více. Malou výtku by si zasloužil leda leták samotného Senzaboxu, kde jsou hned dvě chyby – v ceně a velikosti plného balení řasenky a také u velikosti plného balení krému na ruce (jde o gramy, ne mililitry).

Tento měsíc ale Senzabox skvěle naplnil cíl beauty boxů. Sice nepřinesl žádné velké nadšení z velikostí produktů, ale představil neokoukané značky. Jaký názor máte na únorové balení vy? Podělte se v diskusi.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

RECENZE: SenzaBox na únor 2013 plní svou funkci. Zklamal ale předplatitelky