×
WomanOnly

Recept: Co jsou čínské dim sum knedlíčky a jak je připravit

Čínské dim sum knedlíčky

Čínské dim sum knedlíčky se v zemi původu jedí jak ke snídani, tak i obědu nebo večeři. Nejedná se o jeden recept. Možností, jak si tyto knedlíčky připravit, je celá řada.

Čínské dim sum knedlíčky se liší tvarem, náplní i způsobem přípravy. Nejčastěji si je vybavíme napařované na bambusovém pařáčku, na jehož dně bývá banánový list (ale nemusí být). V základu se jedná o jemné těsto Won Ton, které se pak plní různými druhy směsí. Těsto se dá sehnat hotové nebo si ho můžete připravit sami.

Různý je také vzhled zabalení. Ať už jsou to typické měšce, ale také trojúhelníčky nebo třeba půlměsíčky. Dovnitř patří směs podle vaší fantazie a chuti, na vrch se polívají omáčkami. I ty mohou mít různou podobu. Obvykle to bývá sojová nebo třeba hoisin omáčka.
Čínské dim sum knedlíčky se nejedí příborem, ale hůlkami.

Kouzlo knedlíčků spočívá v tenounkém těstu, které po uvaření musí zůstat mazlavé. Je potřeba dostatek zkušenosti a trpělivosti.

Čínské dim sum knedlíčky

Těsto Won Ton si můžete koupit hotové, případně si ho zkusit sami připravit.
8 knedlíčků

Těsto
120 g hladké mouky
130 ml vody
2 lžíce rozpuštěného sádla
2 lžíce škrobu

Smíchejte vodu s rozpuštěným vepřovým sádlem a přidejte hladkou mouku, škrob a vypracujte hladké nelepivé těsto. Vytvořte váleček, zabalte ho do potravinářské fólie a v chladu nechte odpočinout 1-2 hodiny.

Náplň
200 g krevet
1 lžíce limetové šťávy
1 lžíce rybí omáčky
1 lžíce nasekaného koriandru
1/2 lžičky nastrouhaného zázvoru
2 stroužky najemno nadrceného česneku
kdo má rád, může přidat 1/2 lžičky chilli papriček nakrájených najemno, případně méně

Krevety nasekejte najemno a přidejte ostatní ingredience. Těsto vyválejte zhruba na 2mm placku. Vykrajujte kolečka o průměru 6-8 cm. Na kolečko dejte trochu směsi, aby ho bylo možné uzavřít do podoby měšce. Kraje těsta opatrně spojte prsty. Hotové knedlíčky dejte na krátkou dobu do lednice, aby ztuhly a pak je vařte v páře podle velikosti asi 7-10 minut. Jako dresink se může použít sojová omáčka. Čínské dim sum knedlíčky nakonec posypte třeba sezamem a nasekaným koriandrem.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*