Menu
WomanOnly
Nápoje Snadné

Recept na mango lassi. Kořeněný drink, který osvěží a zasytí

Michaela Šilháčková

Michaela Šilháčková

Doba přípravy: 13 min

Mango lassi je indický nápoj z manga, mléka, jogurtu, koření a trošky cukru. Je osvěžující a zároveň zasytí, díky čemuž se perfektně hodí jako lehká svačina pro parné letní dny. Připravte si mango lassi podle jednoduchého receptu.

Jak na co možná nejlepší mango lassi?

Chuť se vždy odvíjí od použitých ingrediencí. V našem receptu na mango lassi uvádíme čerstvé mango, můžete však použít i mango z plechovky. Doporučujeme dát přednost plechovce v případě, že nemůžete sehnat dostatečně zralé čerstvé mango.

Pokud jde o koření, nejčastěji se používá skořice a kardamom. V Indii se mango lassi často zdobí také šafránem, sekanými pistáciemi nebo lístky máty. Vynikající však bude například i s lískovými oříšky nebo pár lístky meduňky.

Pokud váháte mezi dvěma jogurty, sáhněte po tom tučnějším. To ostatně platí i při výběru mléka. Čím více tuku, tím krémovější a chutnější mango lassi.

Mango lassi snadno připravíte ve veganské verzi, když použijete rostlinné alternativy mléka a jogurtu. Mléko lze případně zcela nahradit vodou.

Snadný recept na mango lassi

Na tento osvěžující letní drink potřebujete jen pár ingrediencí, které jsou běžně k dostání. Vychutnejte si ho jako zdravou svačinu či dezert nebo jím zapijte pikantní indické jídlo, třeba tradiční biryani.

Suroviny

2 porce

Postup přípravy

  1. Manga oloupejte a nakrájejte na menší kousky. Poté je rozmixujte společně se všemi ostatními ingrediencemi.
  2. V případě potřeby mango lassi nařeďte vodou nebo mlékem, popřípadě přidejte ještě lžíci jogurtu.
  3. Hotový nápoj ozdobte lístkem máty a podávejte ho buď hned, nebo po vychlazení. Pro větší osvěžení jej můžete doplnit pár kostkami ledu.

Ohodnoťte tento recept:
5
Právě čtete

Recept na mango lassi. Kořeněný drink, který osvěží a zasytí