Menu
WomanOnly
Krása

Řekněte už STOP nadměrnému pocení v létě!

Kdo by se netěšil na léto, nejteplejší část roku ve znamení slunce, květin, svěžích luk a průzračných vodních ploch lákajících ke koupání. Přesto může být vaše radost z léta zkalená, například pokud trpíte nadměrným pocením.

Tělo se potí přirozeně, kvůli termoregulaci, nadbytek potu je už však problémem. Příčinou tohoto stavu může být přílišné horko, stres, nadváha, špatná životospráva i dědičné faktory. Nadměrné pocení je navíc nepříjemné pro okolí, a v některých kruzích i společensky nepřijatelné.

Naštěstí už kliniky estetické medicíny postiženým nabízejí východiska. Pokud vás také trápí neustále vlhká podpaží, dlaně, čelo nebo chodidla, můžete na příslušných částech těla vyzkoušet injekci botulotoxinu (se zhruba půlroční účinností), nebo podstoupit odstranění pocení laserem, které Vám přinese trvalé výsledky.

Dočasným řešením je injekce botulotoxinu

Botulotoxin funguje tak, že brání přenosu nervových signálů do potních žláz, které díky tomu nedostávají podněty ke své činnosti. Metodu přibližuje Anna Brandejs, spoluzakladatelka pražské kliniky estetické medicíny Brandeis Clinic: „Botulotoxin používáme k odstranění pocení na různých částech těla. Nejčastěji klientům ošetřujeme oblasti podpaží a dlaní. Samotné ošetření je snadné a krátké, asi 10minutové. Lékař při něm aplikuje léčebnou látku do podkoží pomocí tenoučkých jehliček. Účinek nastupuje během 2 až 10 dní a trvá 6 měsíců i déle.“

Anna Brandejs připomíná nutnost konzultace s lékařem a upozorňuje, že botulotoxin není vhodný pro těhotné a kojící ženy. Také varuje před ošetřením v kosmetickém studiu, které považuje za hazardování se zdravím.

Laser má velkou výhodu v tom, že zabraňuje pocení trvale

Zákrok laserem je sám o sobě nenáročný a trvá přibližně 30 minut. Metoda vede k trvalému odstranění až 90 % potních žlázek, je mikroinvazivní a provádí se ambulantně v lokální anestezii. „Na naší klinice používáme k odstranění pocení špičkový laser SlimLipo. Použití moderního vybavení je polovinou úspěchu – ta druhá závisí na umu a zkušenostech lékaře,“ uvádí Anna Brandejs.

Jak postupovat po zákrocích?

Jak po aplikaci botulotoxinu, tak po zákroku laserem odchází klient ihned domů, a jeho rekonvalescence je velmi rychlá.

Po ošetření botulotoxinem nechte pokožku v klidu – bez doteků, masáží a aplikací kosmetických přípravků. Holení se v místě ošetření doporučuje až po 72 hodinách. Nemějte obavy z mírného zarudnutí nebo otoku, protože rychle vymizí.

Po zákroku laserem dbejte pouze na to, abyste ošetřená místa nevystavovali slunečním paprskům.

Jak vidíte, říci rázně STOP nadměrnému pocení v létě můžete i Vy. Jen je třeba znát adresu dobré kliniky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Řekněte už STOP nadměrnému pocení v létě!