Menu
WomanOnly
Rodina

Řešení dětské hyperaktivity léky. Nutnost nebo pohodlnost rodičů?

Alena Zelová

Alena Zelová

30. 9. 2014

Přibývá hyperaktivních dětí, které dostávají léky, aby se uklidnily. Dávat dětem léky na hyperaktivitu či nikoliv?

ADHD neboli hyperaktivita, dnes běžně užívaný pojem, který označuje neposedné aktivní dítě. Jedná se o onemocnění nebo dítě, které jen zlobí a rodiče jej nedokáží ukočírovat?

Hyperaktivních dětí je čím dál více, otázkou však je, zda se opravdu jedná o problém, který je třeba řešit nebo o dítě, které je jednoduše řečeno nevychované. Rodiče mají stále více práce a problémů, jsou nervózní, a tak často nemají trpělivost se svým aktivním dítětem, a tak často sahají po lécích, které jejich dítě uklidní.

Léky, ano či ne?

Nastává otázka, kdy opravdu dát dítěti tlumící léky. Každé léky mají i vedlejší účinky, samozřejmě i léky na hyperaktivitu mají řadu vedlejších účinků! Proto si uvědomte, zda opravdu vaše dítě tyto léky potřebuje nebo je to jen vaše pohodlnost, jak dítě snadno a rychle usměrnit!

ADHD není žádný výmysl! Opravdu je na světě plno dětí, které jsou hyperaktivní a tento lék potřebují, aby se dokázaly soustředit. Děti trpící ADHD jsou nesoustředěné, nedokáží se soustředit na jednu věc, odbíhají, rozdělají několik úkolů, ale v závěru málo co dokončí. Doporučuje se podávat těmto dětem léky na hyperaktivitu (Ritalin apod.). Hlavním důvodem je, aby se dítě dokázalo soustředit na učení a vzdělávat se. Díky ADHD by se mohlo stát, že by vaše dítě mohlo mít zavřené dveře ve vzdělání, ale i později v práci.

Nemělo by se užívat léku jako prostředku, kterého využívají rodiče, aby uklidnili své neposedné dítě bez většího úsilí a snadno tak docílili klidu.

Myslete i na negativní vliv léků!

Léky na hyperaktivitu jako je Ritalin, jsou velmi účinné, už během chvilky vidíte jejich účinek. Avšak musíte si uvědomit, že většina léků má nějaké vedlejší účinky. Ritalin není Paralen nebo nějaký vitamín, jedná se o poměrně silný lék!

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Řešení dětské hyperaktivity léky. Nutnost nebo pohodlnost rodičů?