Menu
WomanOnly
Apetit

Revoluce v hubnutí: Vibrující vidlička ohlídá, kolik toho sníte

Anna Cajthamlová

Anna Cajthamlová

13. 2. 2013

Lidstvo si našlo další způsob, jak co nejefektivněji hubnout, aniž by zvedlo svůj zadek od stolu. Problém s váhou může tkvít i ve špatném tempu stravování. A právě to odhalí vibrující vidlička.

Před několika dny byla na veletrhu převratných elektro novinek v americkém Las Vegas představena vibrující vidlička HAPIfork. Vidlička pomocí speciální technologie sleduje, jak rychle jíte. Je totiž prokázáno, že pokud jíte pomaleji, žaludek se rychleji zasytí a vy toho méně sníte, tudíž tolik neohrozíte svoji váhu.

Jak HAPIfork funguje?

Úplně jednoduše. V případě, že budete jíst rychle, senzory ve vidličce to zaregistrují a jednoduše zavibrují. Pro vás je to znamení, že byste měli tempo zmírnit.

Není to však jediná funkce HAPIfork. Sleduje například i v kolik hodin jíte, zaznamenává celkovou délku jídla i počet soust.

Všechna data jsou navíc zasílána do vašeho chytrého telefonu, kam si stáhnete pomocí aplikace stravovací plán. Informace můžete také sdílet s přáteli a sledovat tak, jak na tom jsou se svým hubnutím oni.

Kde ji seženete?

HAPIfork se začne prodávat přibližně v březnu letošního roku v USA za 99 dolarů. Na podzim pak bude k dispozici ve Francii. Ostatní země si budou muset počkat až do příštího roku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Revoluce v hubnutí: Vibrující vidlička ohlídá, kolik toho sníte