Menu
WomanOnly
Zdraví a výživa

Rodině zemřelo již páté dítě na zástavu dechu. Lékaři netuší proč

Jana Langová

Jana Langová

10. 3. 2018

Již páté dítě během 17 let zemřelo rodině Pollockových na neznámou chorobu, se kterou si lékaři nevědí rady. Objevuje se jako náhlá zástava dechu.

Náhlá zástava dechu

Malá Lacey, které byly 4 roky, zemřela minulý týden v nemocnici obklopená svou rodinou.

Navzdory tomu, že i v běžném životě potřebovala neustálou péči, malá Lacey si vedla dobře. Vše se změnilo 7. ledna, kdy z ničeho nic přestala dýchat. Ačkoliv byla okamžitě převezena na jednotku intenzivní péče v Royal Victoria Hospital, její stav se nezlepšil.

Po několika marných týdnech bojů o její život se lékaři dohodli s rodinou o odpojení z přístrojů, aby mohla klidně odejít. Plná podpora okolí, která zajistila návštěvy Disney postaviček, Belfast Giants či videa od boxera Carla Framptona, udělala její poslední týden co nejvíce výjimečný.

Páté dítě

Případ Lacey není v této rodině ojedinělý. Před čtyřmi lety jim zemřela třináctiletá dcera Jamie-Lee, o dva a tři roky dříve devět týdnů stará Lexie a šestiletá Ellie a v roce 2001 rodina ztratila jedenáctiměsíčního Jordana. A to vše kvůli neznámé chorobě.

Navzdory této hrůzné statistice, lékaři nemohou příčinu tajemné nemoci odhalit. Není to nic genetického, problémy nejsou ani v nervovém nebo pohybovém systému.

„Strávili jsme s naší nejstarší Jamie-Lee šest měsíců v Great Ormond Street Hospital, udělali jí všechny možné testy a stejně nepřinesli žádnou odpověď.“ Svěřila se Jamie, matka Lacey.

Zahrada jako vzpomínka

Ještě předtím než se stav malé Lacey tak zhoršil, začala rodina kampaň na zahraniční obdobě Startovače, GoFundMe. Jejím cílem bylo vybrat peníze na stavbu vzpomínkové zahrady. Jamie říká, že peníze využijí na dostavění zahrady, a také na pohřeb jejich dcery.

„Opravdu ráda bych chtěla poděkovat všem, kteří tu pro nás byli, také lidem, kteří pomohli udělat Laceyin poslední týden tak výjimečný, a také lidem, kteří nás podpořili příspěvkem na vzpomínkovou zahradu,“ prohlásila.

Děti manželů Pollockových

„Vše, co se vybere nad stanovenou částku, využijeme na takový pohřeb naší dcery, jaký si zaslouží. Nikdy jsme si nemysleli, že ten den přijde tak brzy…“

Musíme jít dál

„Je to velmi těžké, ale musíme pokračovat a být tady pro naše ostatní děti, musíme.“ Dodala Jamie. Rodina má ještě čtyři syny, u kterých se nemoc neobjevila.

Ohodnoťte tento článek:
3,2
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Rodině zemřelo již páté dítě na zástavu dechu. Lékaři netuší proč