Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

Rodinná dovolená v Bulharsku nemusí být nuda!

Komerční sdělení

Komerční sdělení

30. 12. 2021

Abyste si Bulharsko s rodinou užili na 100 %, přečtěte si našeho průvodce 4 zajímavými místy, kam bez problému vyrazit i s menšími dětmi. Návštěva za to určitě stojí.

Mnozí si pamatují na Bulharsko ze svého dětství, protože to bylo skoro jediné místo u moře, kam se dalo vyjet. Tyto doby už jsou dávno pryč. Nenechte si dovolenou v Bulharsku zkazit a naopak si ji užijte.

Co se může hodit vědět

  • Na většině míst je voda z kohoutku bezpečná, ale nikdy není na škodu zeptat se v hotelu.
  • Děti mají v mnoha muzeích a atrakcích slevy nebo vstup zdarma.
  • Ve většině bulharských měst cestují děti do 7 let veřejnou dopravou zdarma.
Bulharsko

Dětské Muzeiko, Sofia

Největší dětské muzeum a vědecké centrum v Bulharsku je navrženo tak, aby vyplnilo čas vaší rodiny smysluplnou a informativní zábavou. Vy i vaše děti si můžete hrát a učit se současně při prohlídce vědeckého parku, přírodního světa, vesmírné honičky, paleontologie, vynálezů a dalších částí muzea nebo si vybrat z nabídky uměleckých a vědeckých dílen.

Protože se Muzeiko nachází trochu dál od centra Sofie, využijte jízdy metrem na stanici G. M. Dimitrova.

Regionální přírodovědné muzeum a dětská železnice, Plovdiv

Milujete přírodu a vše, co se jí týká? V tom případě budete nadšení z návštěvy muzea v Plovdivu. Najdete tam 14 expozic – akvárium, planetárium, plazi, ryby, minerály, motýli, … Je tam opravdu skoro vše. Samozřejmě se připravte, že tam nejsou popisky v češtině, ale i tak si to určitě užijete.

Po vesmírné výpravě se vraťte zpět na zem a pokochejte se krásami Plovdivu. Město je proslulé kopci, kterými je krajina posetá. Pokud chcete, využijte dětskou železnici na vrchol Youth Hill. Je to speciálně navržený minivláček, jehož koleje stoupají okolo korun stromů a vedou tunelem. Na konečné zastávce na kopci je krátká pauza na focení.

Bulharsko

Přírodní rezervace Srebarna a jezero

Vezměte si dalekohled, obujte si pohodlné boty a vydejte se na cestu za divokou přírodou do přírodní rezervace Srebarna. Tato chráněná lokalita UNESCO se nachází na břehu Dunaje a tvoří ji rozsáhlá mokřadní oblast se stovkami druhů zvířat, ptáků a ryb. Návštěvu začněte v informačním centru, kde můžete mrknout na přímý přenos z videokamer umístěných v hnízdech některých vzácných ptáků a dozvědět se zajímavá fakta o divoké přírodě. Poté se vydejte na průzkum jezera po vyznačených stezkách a užijte si pozorování ptáků.

Palác Balčik s botanickou zahradou

Zahrajte si s dětmi na královskou rodinu a navštivte palác Balčik na okraji Černého moře. Balčik nechala postavit rumunská královna Marie, protože milovala pobřežní oblast Balčiku a jezdila sem na letní pobyty. Uvnitř paláce se nachází velká botanická zahrada, kde se můžete procházet mezi exotickými květinami a kaktusy. Projděte si jednotlivé budovy a odhalte příběh tohoto krásného místa.

Zajímavost: Povídá se, že královna Marie chtěla mít ve svém paláci tuleně, a tak si jich několik přivezla s sebou. Jednoho dne se jim podařilo z paláce uprchnout, a tak vznikla tulení kolonie na bulharském pobřeží Černého moře.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Rodinná dovolená v Bulharsku nemusí být nuda!