Menu
WomanOnly
Rodina

Rodinné filmy 2014. Děti a dospělé bavili draci, želvy i tučňáci

Veronika Jílková

Veronika Jílková

29. 12. 2014

Rok 2014 byl pro kinematografii přínosem opět ve všech žánrových směrech. Nechyběly fantasy příběhy, animovaná dobrodružství, akcemi nabité komedie ani romantická shledání či srdceryvné story. Pojďme se nyní podívat na vydařené filmy pro celou rodinu.

FOTO: Jak vycvicit draka

Škyťák a Astrid ve filmu Jak vycvičit draka 2. Zdroj: Magic Box

Tučňáci z Madagaskaru

Napínavé dobrodružství čtyř neohrožených agentů ve fracích je zpět. Rico, Kowalski, Skipper a Vojín jsou připraveni zachránit svět. A samozřejmě tak, aby se u toho všichni pobavili. Nový snímek Tučňáci z Madagaskaru pochází z animované továrny studia DreamWorks, která vytvořila trilogii z Madagaskaru. Po tomto úspěšném činu vznikl také televizní seriál s tučňáky v hlavních rolích.

Supertajní agenti vyrážejí na misi svého života, kterou jim zkomplikují hned dva elementy: doktor Octavius a tajná organizace Severák. Octavius je doktor v podobě chobotnice a představuje velmi výstředního a úspěšného vědce, který má ovšem jeden zásadní problém – nesnáší všechny tučňáky. Boj s tímto padouchem nebude jednoduchý. Do problému se navíc připlete další elitní tajná jednotka, jež má za úkol pomáhat všem tvorům, kteří si sami nepomůžou.

FOTO: Tučňáci z Madagaskaru

Zdroj: CinemArt

Noc v muzeu: Tajemství hrobky

Po pěti letech vtrhlo do kin pokračování o oživlých exponátech a zavedlo nás opět do newyorského přírodovědného muzea, kde je možné úplně všechno. Snímek je určený pro celou rodinu a každého na něm zaujme něco jiného, ať už se jedná o efekty, herecké obsazení, nebo kvalitní soundtrack. Vedle Bena Stillera se ve filmu ve své poslední roli objevil Robin Williams.

V roce 2014 se příběh vrací k životu Larryho, muzejního hlídače, jehož pracovní začátky byly krušné, neboť se veškeré obyvatelstvo muzea v noci probouzí k životu a dokáže nadělat pěknou neplechu. Když ale Larry zjistí, jak úžasná tato stvoření jsou, je práce to jediné, co má v jeho životě vedle syna Nicka smysl. Ve třetím díle se vydává společně s Faraonem a dalšími významnými osobnostmi světové historie zachránit londýnské muzeum.

FOTO: Noc v muzeu: Tajemství hrobky

Zdroj: CinemArt

Želvy Ninja

Původní komiksové postavičky měly takový úspěch, že se dočkaly několika filmových zpracování a také řad seriálů už od roku 1984, kdy vyšel od studia Mirage Studios první komiks. Letos v srpnu však vznikl celovečerní film, kterého se ujal režisér Michael Bay a přivedl si i herečku Megan Fox. Snímek je ideální pro mladé diváky, které strhne vlna zábavy, starší zase ocení trochu nostalgie.

Děj se odehrává v americkém New Yorku, který postihla panika, strach a zoufalství. Vlády se ujal kruťas Trhač, který ve své tyranii nezná mezí. Zlom nastává ve chvíli, kdy na scénu přicházejí čtyři mutanti, kteří vznikli v dávné době z jednoho genetického experimentu, jenž se zcela nepodařil. Tito mutanti mají ale nadpřirozené schopnosti. Michelangelo, Donatello, Leonardo a Raphael coby nebojácní Ninjové přicházejí na scénu, aby se ukázali jako praví hrdinové.

FOTO: Želvy Ninja

Zdroj: CinemArt

Bella a Sebastián

Světoznámý seriál se konečně dočkal velkolepého filmového zpracování. Režie se ujal Nicolas Vanier, specialista na příběh mezi člověkem a zvířetem, jak už dokázal ve snímku Vlk. Dobrodružný příběh o chlapci a jeho věrné fence Belle se letos v únoru ukázal v novém kabátě. Snímek slibuje rodinnou podívanou, u níž nezůstane jediné oko suché.

Příběh vypráví o sirotku Sebastiánovi, který žije na Sibiři pouze se svým dědečkem. Jeho nejvěrnějším přítelem se stává pyrenejská fenka Bella, která se svým chlapeckým kamarádem zažívá neuvěřitelná dobrodružství, nekonečné toulky a bezstarostné hry. Z této dvojice se postupem času stane nerozlučný pár a právě to může být na konci jejich příběhu tím největším úskalím.

FOTO: Bella a Sebastián

Zdroj: Bontonfilm CZ

Jak vycvičit draka 2

Studio DreamWorks po čtyřech natočilo pokračování slavného dobrodružného příběhu o dracích, kteří jsou ve skutečnosti lidskými přáteli. Druhý díl dokazuje dokonalost animátorství, opět můžeme být svědky dokonalých pohybů a skutečných obrazů, jako tomu je v běžně hraném filmu. Nechybí ani zábava, nádherná krajina, či nabitá hudba.

Všichni vikingové, kteří ještě donedávna (tedy v prvním díle) bojovali proti drakům, se s dráčky díky Škyťákovi sžili. Ten se se svým drakem věnuje především zkoumání oblohy a nezmapovaných oblastí. Jedno takové pátrání ho zavede ke ztracené matce a záhadné ledové jeskyni, kde se ukrývá stovka divokých draků. Škyťák se opět objevuje na pozici, kdy musí nastolit mír a s Bezzubkou dokázat, že přátelství je možné ve všech podobách.

FOTO: Jak vycvičit draka 2

Zdroj: CinemArt

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Rodinné filmy 2014. Děti a dospělé bavili draci, želvy i tučňáci