Menu
WomanOnly
Kam a na co zajít do kina

Rok 2013 bude plný hollywoodských krasavců. Vyberte si svého favorita

Veronika Jílková

Veronika Jílková

21. 2. 2013

Snad každá žena má nějaký mužský ideál a ten často pochází právě z oblasti filmu. Proto nabízíme souhrn hollywoodských fešáků, kteří se letos objeví alespoň v kinech, když ne na ulici ve vašem městě.

Bradley Cooper

Hluboké modré oči, vousy a dokonalý úsměv. Tuto kombinaci jsme mohli spatřit v mnoha romantických komediích, neboť Bradley Cooper je na první pohled zkrátka lamač srdcí. Jedná se o filmy jako Na sv. Valentýna nebo Až tak moc tě nežere. V roce 2011 si zahrál hlavní roli Eddieho ve filmu Všemocný, kde byl závislý na droze, díky níž byl chytřejší, rychlejší, bystřejší, šťastnější. Ukázal zde závislého člověka, který se sesype, když si nedá svou potřebnou dávku.

Letošním Bradleyho lákadlem do kin je romantická komedie Terapie láskou s Jennifer Lawrence a Robertem De Nirem, kde představuje učitele dějepisu, co se po osmi měsících dostal z psychiatrické léčebny a snaží se získat zpět svou milovanou ženu. Tiffany, která není moc psychicky v pořádku, mu chce ukázat i jinou cestu životem.

Premiéra v ČR: 28. února 2013 

James Franco

Tmavovlasý, s úsměvem od ucha k uchu. James Franco se nám představil jak v historických, tak životopisných či akčních filmech. Můžeme vzpomenout na snímky Rytíři nebes, Princ a Pruďas, Zrození planety opic, Spider-Man nebo 127 hodin, díky kterému si získal velkou popularitu.

James přichází v březnu do českých kin s dobrodružným fantasy snímkem Mocný vládce Oz. Klasický příběh o čarodějovi ze země Oz, který byl převyprávěn v mnohých podobách, tentokrát přinese něco nového – moderní animaci a příběh o tom, jak se Oscar Diggs stal čarodějem.

Premiéra v ČR: 7. března 2013 

Bruce Willis

Zde snad není co komentovat. Bruce Willis = akční hrdina, který při všem vypadá vždy hrozně sexy. Pátý element, Armageddon, Slzy slunce, Hartova válka a plno dalších jsou spojovány právě s tímto hercem, který získal nálepku toho, který se nezastaví před ničím. Známe ho ovšem i z komedií jako Můj soused zabiják nebo Red, ale vždy jen s puškou v ruce, která mu tak neskonale sluší.

Letos se na něj můžeme těšit v již pátém pokračování filmu Smrtonosná past, tentokrát s podtitulem Opět v akci. Willis s rolí Johna McClanea žije od roku 1988, kdy byl natočen první díl. Ten poslední jsme mohli zhlédnout v roce 2007, kde si jeho kumpána zahrál Justin Long. Není tedy pochyb, že se můžeme těšit na další várku akce, krve a hlášek jako „Jupijáj, šmejde!“

Premiéra filmu: 14. března 2013 

Channing Tatum

První, co se jistě každé ženě vybaví při tomto jméně, je jeho taneční nadání, svaly a sexy tělo (to taneční nadání je možná to poslední, ale uznejme, že to vážně umí!). Herec se proslavil díky své roli Tylera v tanečním filmu Let’s Dance. V následujících pokračování se vždy jen mihl. Krom úspěšnosti získal Tatum také díky filmu životní lásku – Jennu Dewan. Channing se ještě před tanečními kreacemi objevil v komedii Super náhradník. Loni si zahrál v nové adaptaci 21 Jump Street policistu, co si hraje na středoškoláka. Díky filmu Navždy spolu jsme mohli vidět jeho herecké nadání v pozici milujícího muže, co se snaží vrátit paměť své milované ženě.

Letos se vrací do své role Dukea ve filmu G.I. Joe s podtitulem Odveta. Jedná se o akční pokračování z roku 2009, kdy se nám poprvé představil elitní tým profesionálů G.I. Joe, kde jsou všichni členové vybaveni nejmodernější špionážní a vojenskou technikou. Jejich úkol? Neustále cestovat po celém světě a zachraňovat, co se dá. V druhém díle si tentokrát zahraje i hrdina Bruce Willis.

Premiéra v ČR: 28. března 2013 

Robert Downey Jr.

Lehce podivínského herce s lehce ironickým, avšak přitažlivým pohledem si diváci zamilovali díky snímkům o Sherlocku Holmesovi, Zodiacovi nebo dalšímu akčnímu filmu Avengers.

Vypadá to, že akční hrdinové jsou v kurzu, a tak se Downey pod záštitou společnosti Marvel potřetí oblékl do kostýmu akčního Iron Mana. Po pěti letech, kdy byl natočen první díl, se herec vrací společně s Gwyneth Paltrow, aby čelil nepříteli, který nezná své hranice a je schopen provést cokoliv a komukoliv. Aby se pomstil, je nucen spoléhat se na svou mysl, instinkty a oblek, který pokládá otázku, kdo je součástí čeho?

Premiéra v ČR: 2. května 2013

Johnny Depp

Typický příklad muže, po kterém ženy prahnou. Sex appeal, šarm, charisma, dokonalé rysy a svůdný hlas. To vše a mnohem více vlastní tento originální herec, který se proslavil především svými šílenými postavami a extravagantností, kterou jsme mohli spatřit ve spolupráci s režisérem Timem Burtonem. Fanoušky si získal i díky roli Jacka Sparrowa v Pirátech z Karibiku nebo milujícího cizince v Čokoládě. Dalo by se říct, že Deppovi není žádná role cizí a každou dokáže pojmout velmi originálně.

Letos ho uvidíme v dobrodružném westernu Osamělý jezdec pod režií Gore Verbinského, se kterým Depp spolupracoval již na Pirátech nebo animovanému snímku Rango. Dvojici doplní další články, které se velmi dobře znají – hudební skladatel Hans Zimmer nebo herečka Helena Bonham Carter.

Premiéra v ČR: 4. července 2013 

Owen Wilson

Blonďáček s výrazným nosem a komediálním nasazením. To je Owen Wilson a jeho filmy jako Nesvatbovi, Fotr je lotr, Zoolander, Noc v muzeu, My dva a křen nebo Rytíři ze Šanghaje. Po dlouhé době i tohoto sympatického herce spatříme na filmových plátnech. Naposledy se nám ukázal ve filmu Půlnoc v Paříži, kde se poflakoval pařížskými bary a poznával dění ve 20. letech minulého století.

Letos se vrací se svým kolegou s Nesvatbových Vincem Vaughnem do spolupráce v komedii Brigádníci. Dvojice obchodníků dostane výpověď a jejich úkolem je najít si práci, což se jim časem podaří, ale budou se muset vypořádat s dvacetiletými šéfy, kteří se v oboru ovšem vyznají líp než tito dva podivíni.

Premiéra v ČR: 18. července 2013

Tak na kterého fešáka se nejvíce těšíte vy? A pozor, dámy, Johnny Depp již nějakou dobu nežije se svou životní partnerkou Vanessou Paradis, takže to vypadá, že máme větší šanci, než kdy dřív…

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Rok 2013 bude plný hollywoodských krasavců. Vyberte si svého favorita