Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

Romantické filmy trochu jinak: Popusťte uzdu fantazii

Jana Davidová

Jana Davidová

2. 5. 2014

Romantické filmy se nám ženám asi nikdy neomrzí. Co ale zkusit se začátkem měsíce lásky ty trochu méně tradiční slaďáky? Stačí si jen vybrat. 

Kouzelná romance

Každý sní o pravé lásce. Existuje však i v realitě, nebo ji můžeme spatřit jen v pohádkách?

Gizzele (Amy Adams) žijící v lese sní o svém princi a nakonec ho skutečně potká. Jenže její Edward je synem zlé královny, která z vlastních důvodů nechce, aby se oženil, a tak se Gizzele jejím kouzlem octne uprostřed ulice rušného New Yorku. Edward se ji snaží získat zpět, mezitím co se prostinká Gizzele s pomocí nového přítele snaží zadaptovat v novém světě. Ale co když se jí zalíbí natolik, že už se nebude chtít vrátit?

Autorům studia Disney se pomocí klasických romantických kýčů a novodobé skepse povedlo přivést na svět pohádku pro děti od 2 do 100 let. V muzikále zpívají téměř všechny hlavní postavy vyjma Idiny Menzel, což je docela ironie, protože je držitelkou dvou nominací Tony Award a jedné ceny za účinkování v broadwayském muzikálu.

Na vlásku

Každý máme nějaký sen. Často ale na cestě za jeho splněním zjistíme, že ve skutečnosti toužíme po něčem úplně jiném.

Locika je dívka s kouzelnými vlasy, a to je důvodem, proč ji nevlastní matka vychovává ve věži, aby ji měla jen pro sebe. Jediným kontaktem Lociky se světem se stalo okno, jímž vždy o svých narozeninách pozoruje lampiony. O pár let později je však chce vidět na vlastní oči a uteče, přičemž jí doprovod dělá zloděj Flynn, který se ve věži potřeboval schovat. Cesta však nabere nečekaný spád a oba dva změní své priority.

Snímek je další svěží disneyovskou komedií, kde si autoři opět vyhráli s detaily při vytváření postav. Flynn je vytvořen z tváří největších fešáků, aby představoval ideálního mužského protagonistu. U Lociky zase chtěli přidat jejím vlasům na autentičnosti, a tak pracovali s modelkou mající dva metry dlouhé vlasy a sledovali vlastnosti jejich pohybu.

https://www.youtube.com/watch?v=pyOyBVXDJ9Q

Velmi nebezpečné známosti

Nic nemůže věci zkomplikovat tak, jako když se lovec zamiluje do své oběti.

Sebastian (Ryan Phillippe) a Kathryn (Sarah Michelle Gellar) jsou nevlastní sourozenci, kteří se baví tím, že pomocí intrik manipulují svým okolím. Sebastiana nakonec dívky z Manhattanu začnou nudit a zaměří se na zásadovou Annette (Reese Witherspoon). Kathryn však o jeho úspěchu pochybuje, a tak uzavřou sázku. Jestli se Sebastianovi podaří získat její nevinnost, dopřeje mu Kathryn nezapomenutelnou rozkoš. Pokud ne, přijde o svého Jaguara ročník 56.

Film je výstižnou ukázkou marnivého života znuděných boháčů. Herci odvedli skvělý výkon, jemuž přispěla i improvizace. Například scéna, když se Witherspoon začala šklebit a Phillippe se tomu smál, se původně odehrála mimo natáčení. Režisérovi se však líbila chemie mezi herci a uvědomil si, že jejich rozhovor se do filmu hodí, tak jej použil.

Jak ztratit kluka v 10 dnech

Vyplatí se zahrávat si s city druhých kvůli kariéře? Kdo ví…

Andie je redaktorkou ženského časopisu, jenže by ráda místo článků typu ‚Jak někoho sbalit‘ psala o politice. Dostane šanci, nicméně musí prvně sklidit úspěch s článkem, jak od sebe odehnat chlapa. A pro svou práci si nemohla vybrat lepší oběť než Bena, který se vsadil se svým šéfem, že ji do týdne přiměje, aby se do něj zamilovala. Ale Andie nasadí těžký kalibr, a tak se jeho cesta za výhrou změní v opravdové peklo.

Skvělá komedie, na jejíž kvalitě má zásluhu především hlavní dvojice, kterou ztvárnili Kate Hudson a Matthew McConaughey. Kate se při hraní ani trochu nebála improvizovat – například Matthewovo překvapení, když na něj skočila potom, co donesla nového pejska a zasypala ho pusinkami, nebylo hrané. Tato scéna totiž nebyla ve scénáři.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Romantické filmy trochu jinak: Popusťte uzdu fantazii