Menu
WomanOnly
Krása

Rozdíl mezi denním a nočním krémem. Proč byste je měli rozlišovat?

Používáte na den i na noc jeden jediný krém bez rozdílu? Máme pro vás hned několik důvodů, proč své pokožce dopřát denní i noční krém.

Hlavní rozdíl mezi denním a nočním krémem je zásadní

Rozdíl mezi denním a nočním krémem je opravdu velký a mohou za to především specifické potřeby pleti. Vaše pokožka si žádá jinou péči přes den a zcela odlišnou během noci. V průběhu dne se pleť musí chránit před nepříznivými okolními vlivy, přes noc se zase musí regenerovat.

Proč nepoužívat na noc denní krém a naopak?

Denní krémy obvykle obsahují SPF faktor chránící proti UVA a UVB záření. Použití SPF na noc je zcela nevhodné, protože v tuto dobu jen zatěžuje pokožku a zbytečně zabraňuje její regeneraci. Denní krémy jsou specifické vysokým obsahem hydratačních složek, vitaminy – např. A a C, projasňujícími látkami a antioxidanty.

Noční krémy bývají hutnější a nadupané pěstícími látkami, které by se během dne nestihly do pokožky vstřebat. Pleť by mohla být navíc zbytečně lesklá nebo dokonce mastná. Do nočních krémů výrobci přidávají látky zpomalující stárnutí kůže a zabraňující příliš rychlé tvorbě vrásek. Nejúčinnějšími složkami nočních krémů je retinol, koenzym Q10 a kyselina hyaluronová. Ideální je pořídit si oba typy krémů od jedné značky. Budete mít naprostou jistotu, že se denní a noční krém v sadě budou skvěle doplňovat a pokožce dodají vše, co potřebuje. Zvolit tak můžete třeba denní a noční krém Nivea, Garnier, Vichi nebo Eucerin.

Jak správně používat peeling. 6 kroků pro krásnou pleť

Které složky v krémech nejvíce pomáhají?

  • vitamin C
  • vitamin E
  • resveratrol
  • retinol
  • koenzym Q10
  • kyselina hyaluronová
  • přírodní esenciální oleje

Jakým složkám se naopak vyhnout?

  • parafinum liquidum – na pokožce vytváří neviditelný film, který zabraňuje pronikání nežádoucích i žádoucích látek do pleti
  • parabeny
  • minerální oleje

Jak vybrat vhodný denní a noční krém?

Při hledání těch pravých krémů vezměte v úvahu svůj věk a specifické potřeby pleti. Pokud se vám pokožka hodně mastí a má sklony k tvorbě akné, budou se vám hodin krémy s lehkou gelovou texturou bez silikonů. Noční krém pro mladou pleť by však v žádném případě neměl vysušovat. Hledejte proto přípravky bez obsahu alkoholu. Pokud je vaše pleť sušší, hledejte výživnější a hutnější krémy. Pro citlivou pokožku jsou ideální krémy na přírodní bázi bez zbytečné parfemace a dráždivých látek.

Do 30 let je důležité pleť maximálně hydratovat. S věkem pak roste také potřeba výživy a péče o vrásky. Denní a noční krém 30+ by měl obsahovat důležité antioxidanty. Noční krém 30+ většinou nabízí kyselinu hyaluronovou a antioxidační látky, které podporují přirozenou regeneraci pleti. Po čtyřicítce hledejte v krémech také kyselinu hyaluronovou, která udrží v pleti vláhu a zajistí přirozenou obnovu pružnosti kůže. Denní a noční krém 50+ by měl obsahovat především látky stimulující tvorbu kolagenu. Pokud nevíte, jaký noční krém vybrat a chcete své pokožce dopřát to nejlepší, nechte si poradit v lékárně či drogerii. Ideálním řešením je však návštěva dermatologa, který vám na základě diagnostiky pleti doporučí to pravé.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Rozdíl mezi denním a nočním krémem. Proč byste je měli rozlišovat?