Menu
WomanOnly
Krása

Rozdíl mezi make-upem a BB krémem. Vyzkoušeli jsme pro vás

Redakce

Redakce

28. 2. 2014

Na trhu existuje celá řada make-upů a nyní i BB krémů. V tak široké škále je někdy těžké se vyznat a ne vždy se můžeme spolehnout na radu kosmetické poradkyně či prodavačky. Není proto od věci, říct si, jaké jsou základní rozdíly mezi make-upem a BB krémem.

Skutečně je BB krém tak převratný a jedinečný, jak slibují všudypřítomné reklamy nebo jde pouze o další mediální trik, na základě kterého si BB krém koupíme, ale po vyzkoušení se vrátíme ke starému, dobrému make-upu?

Pohled do historie

Make-up není v historii lidstva žádnou novinkou. Ve starověkém Egyptě bylo dokonce nanášení make-upu tak rozšířené, že si ho nanášeli nejenom ženy, ale i muži a dokonce i děti. Ve starověkém Řecku pro změnu existoval přípravek na vybělení kůže, který se vyráběl z olova a byl prudce jedovatý. Ani to však ženám toužícím po dokonalé pleti nebránilo v jeho aplikaci.

Historii moderního make-upu můžeme zařadit do období rozvoje kinematografie, kdy byly herečky nuceny nanášet na obličej velké množství líčidel, aby byly na plátně výrazné. Od nich se tento trend přenesl i do běžného života.

Ačkoliv by se mohlo zdát, že jsou BB krémy žhavou novinkou posledního roku, opak je pravdu. Nápad na vytvoření BB krému přišel z Německa, kde v 60. letech doktorka Christine Schrammeková aplikovala svým pacientům po estetických zákrocích vlastnoručně namíchanou směs, která zakrývala rudé skvrny po zákrocích, obsahovala potřebnou hydrataci a navíc i chránila před slunečním zářením.

Recept na tuto mastičku byl velkým tajemstvím, a tak se mezi širokou veřejnost desítky let nedostal. Skutečná hysterie po BB krémech však nastala v Jižní Korey, kde zjednodušil život mnoha ženám. Asijské ženy jsou totiž známy svou posedlostí po dokonalé pleti a aplikací až 10 kosmetických přípravků.

Co si vybrat?

Především je nutné zamyslet se nad tím, co od takového přípravku očekávám? Určitě je vhodné stanovit si seznam priorit, které by měl daný přípravek mít.

Make-upy

Make-up je vynikající přípravek ke sjednocení pleti bez viditelných chyb. Je potřeba při jeho výběru dobře zvolit, jak druh make-upu tak i odstín. Nevhodným odstínem si obličej můžeme přetvořit na masku.

Pudrový make-up je vhodný k zakrytí viditelných chyb pleti, minerální je ideální pro suchou a citlivou pleť, tyčinkový je praktický pro svou přenositelnost, tekutý se doporučuje pro přirozené líčení a pěnový hydratuje suché partie a zjemňuje.

Před nanesením je však nutné vždy nanést na obličej hydratační krém, nejlépe s UV faktorem! Make-up neumí pleť hydratovat ani jí nechrání před škodlivými, slunečními paprsky. Jeho perfektní nanesení také vyžaduje jistou zkušenost a správnou techniku.

BB krémy

Jak už bylo řečeno, hlavní výhodou BB krému je, že kombinuje funkci krému a make-upu. A nejen to! Reklamy slibují, že chrání před UV zářením, dokáže nahradit korektor, tudíž dokonale kryje, zároveň rozjasňuje a zmatňuje. V rukou byste tedy měla držet ideální multi přípravek.

I v případě BB krému existuje celá řada druhů. Kosmetické firmy nabízejí přípravky proti vráskám, pro problematickou pleť, suchou pleť apod. Co se týče odstínů, není jich u BB krémů taková škála jako u make-upu a jeho nanášení je snadnější než je tomu u make-upu.

Moje zkušenost

Mám zkušenost jak s make-up tak i BB krémem a osobně dávám přednost BB krému, pro jeho přirozený vzhled. Rozhodně však nemohu potvrdit, že při jeho nanášení není potřeba korektor. Korektor používám pokaždé, protože jinak je každá nedokonalost vidět. Pokud tedy toužíte po větším krytí, doporučuji zvolit spíše make-up.

Ohodnoťte tento článek:
4
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Rozdíl mezi make-upem a BB krémem. Vyzkoušeli jsme pro vás