Menu
WomanOnly
Domácnost

Ručně vyráběné dárky. Máme návod jak ručně vyrobit mýdlo

Markéta Pešková

Markéta Pešková

12. 12. 2013

Pokud jste se rozhodli, že neodbyjete své blízké dárkem koupeným v obchodě a chtěli byste do dárku vložit něco ze sebe, zkuste vyrobit např. mýdlo. Všechny potřebné suroviny můžete snadno koupit v obchodě a pak už zbývá jen investovat váš čas a kreativitu.

 

Základní surovinou je mýdlová hmota, kterou můžete zakoupit v drogerii. Nahradit ji můžete jakýmkoli mýdlem, co najdete v domácnosti. Pokud se rozhodnete využít mýdla, stačí je jen nastrouhat či rozdrtit. Připravte si vodní lázeň a mýdla či mýdlovou hmotu v ní rozpusťte. Rozpouštění mýdlové hmoty trvá asi 10 minut.

Tip: Na vodní lázeň potřebujeme dvě nádoby (větší a menší). Do větší nádoby dáme vodu, kterou ohříváme a do menší dáme hmotu, která se začne rozpouštět. Vodní lázeň nám zajistí pozvolnější a rovnoměrnější rozpouštění a hmota se nepřipálí.

K mýdlové hmotě můžete zakoupit i speciální barvu. Ta nám poslouží k obarvení mýdla na požadovanou barvu. Jakmile je hmota rozpuštěná, přidáme barvu a také můžeme přidat nějakou vonnou esenci. Pro tento účel nám poslouží vonné esence do svíček.

Nyní už zbývá jen doladit finální produkt. Směs vlijeme do formičky, kterou jsme si vybrali a můžeme ho ještě ozdobit čímkoli nás napadne, např. mušličkami, kamínky, sušenými květinami či ovocem apod.

Tuhnutí trvá zhruba hodinu.

Ohodnoťte tento článek:
3
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Ručně vyráběné dárky. Máme návod jak ručně vyrobit mýdlo