Menu
WomanOnly
Soutěže

S neplodnostní žen zatočí inositoly. Soutěžte o doplněk stravy Inofolic

Komerční sdělení

Komerční sdělení

19. 12. 2017

České ženy stále častěji odkládají mateřství a založení rodiny. Podle průzkumu společnosti Exeltis mezi ženami ve věku 15 – 50 let porodilo téměř 41 % dotazovaných své první dítě až po 26. roce života. S vyšším věkem se pojí problémy s otěhotněním, za mnoho z nich také může navíc nadváha. Pomocníkem může být vyvážená strava spolu s pravidelným přísunem vitamínů.

Ačkoli je ideální věk pro první těhotenství mezi 20 až 25 lety, téměř 41 % žen mělo svého prvního potomka až po svých 26. narozeninách. Čtvrtina z 525 zpovídaných respondentek porodilo první dítě ve věku 26 až 30 let, více než 11 % ve věku 31 – 35 let a téměř 4 % tvořily prvorodičky starší 36 let.

„Trend dnešní doby udává těhotenství jasný směr ženy dávají často přednost kariérnímu růstu
a finančnímu zajištění. Zatímco před dvaceti lety byla prvorodička starší 25 let výjimkou, dnes se běžně ve své praxi setkávám se ženami i o deset let staršími,“
uvádí MUDr. Pavel Turčan, sexuolog a gynekolog.

Právě vyšší věk přitom ale zásadně ovlivňuje úspěšnost těhotenství. „Biologicky je žena na těhotenství připravena mezi dvacátým a pětadvacátým rokem života. Každý další rok snižuje úspěšnost těhotenství až o 4-5 %, po 38. roce života klesá pravděpodobnost početí ještě rychleji. Dobrá zpráva ale je, že pokud žena nemá žádné vážnější zdravotní komplikace, existují v dnešní době přípravky, které toto procento pomáhají zvýšit,“ uvádí dále MUDr. Turčan.

Jednou z doporučovaných látek je kyselina listová. Ta patří do skupiny vitamínů B a běžně se nachází například v listové zelenině, ve fazolích, hrachu, obsahují ji ale také játra nebo droždí. Často se stává, že se do našeho těla nedostane běžnou potravou dostatečné množství kyseliny listové, jejíž zvýšený příjem se doporučuje právě při plánovaném těhotenství a na jeho začátku, kdy je hraje velmi důležitou roli při správném růstu plodu.

Další látkou, jejíž konzumace zvyšuje šanci na úspěšné otěhotnění, jsou inositoly. Inositoly jsou přírodní látky, patří do skupiny vitamínů B a jsou využívány v řadě medicínských oborů. „Nejdůležitějším z nich je myo-inositol, který je velkým pomocníkem právě při plánovaném těhotenství. Pomáhá normalizovat hormonální profil ženy, upravuje nepravidelnosti cyklu, anovulace a poruchy plodnosti, zlepšuje funkci vaječníků,“ vyjmenovává vlastnosti této látky MUDr. Turčan.

Inositoly se běžně vyskytují například v ovoci, fazolích nebo v ořechách. V období plánovaného těhotenství je třeba zvýšit jejich příjem. Za normálních okolností však nejsme schopni sníst tak velké množství těchto potravin, aby tělo mělo inositolů dostatek. Proto je vhodné užívat při plánovaném těhotenství zejména myo-inositoly ve formě doplňku stravy, jakým je například Inofolic.

Vyhrajte 3 x balení Inofolic

Inofolic je vhodný jako doplněk stravy v případě zvýšené potřeby inositolu a kyseliny listové, nebo v případě jejich nedostatku v organismu. Zejména v době zvýšené snahy o početí potomka.

Otázka: V jaké formě se podává přípravek Inofolic?

  1. Sáčky
  2. Pastilky
  3. Gelové kapsle

Správnou odpověď najdete na www.inofolic.cz

Jak se zapojit do soutěže

Správné odpovědi posílejte do 26. prosince do 12:00 hodin na e-mailovou adresu soutez@topzine.cz. Do předmětu e-mailu pište INOFOLIC. Vyhrává 15., 55., a 75. správná odpověď. Účastí v soutěži souhlasíte se zasíláním novinek z našeho magazínu na váš e-mail. Výherci budou kontaktováni e-mailem.

Ohodnoťte tento článek:
4
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

S neplodnostní žen zatočí inositoly. Soutěžte o doplněk stravy Inofolic