Menu
WomanOnly
Móda a styl

Šaty podle postavy: Buďte v létě za bohyni!

Letní sezóna začíná a my vám přinášíme praktické rady, které vám pomohou vybrat skvěle padnoucí šaty přímo pro vaši postavu. Modelkou můžete být i vy!

Zdroj: press.aspen.pr, šaty Gate

Zdroj: press.aspen.pr, šaty Gate

Milé dámy, pomalu, ale jistě se nám blíží léto a s ním i teplé počasí. Tyto horké dny nám dávají příležitost k odlehčení šatníku, odhození dlouhých kalhot a odhalování našich předností. Není to ale vždy tak jednoduché, jak se může na první pohled zdát.

S odebíráním svršků se totiž pojí i mnoho módních rizik a to zejména pro ty z nás, které nemáme dokonalou postavu modelky. A ruku na srdce, která z nás je majitelkou takové figury? A proto vám poradíme několik triků, jak případné drobné nedokonalosti neupozorňovat, ba naopak je s grácií zamaskovat.

Hruška – výborné ovoce, ale problém v oblékání

Dámy s postavou hrušky, tedy se silnějšími stehny a širšími boky jsou vnímány muži jako velmi přitažlivé, ale v oblékání musí se svými tvary umět pracovat. Základním pravidlem pro tento typ žen by mělo být neodhalovat příliš stehna. Tím samozřejmě není myšleno, aby hruštičky nosily pouze dlouhé neforemné hábity. Měly by se ale držet šatů a sukní, které nebudou kratší více než 5 cm nad kolena.

Nejvíce vám budou lichotit sukně do áčka nebo empírový střih, jelikož jimi snadno zakryjete problematické partie. Další prvky, které by ve vašem šatníku neměly chybět, jsou véčkové výstřihy doplněné výraznými náhrdelníky nebo úzká ramínka u šatů. „O bloukem se vyhněte sukním s volánky nebo se sklady na bocích. Tyto kousky by vám zbytečně přidávaly kila,“ radí módní odbornice značky Gate Monika Janotová. 

Zdroj: press.aspen.pr

Zdroj: press.aspen.pr

Větší bříško? Nezoufejte!

Máte-li postavu jablko, to znamená větší břicho a silnější a pas, měli byste se vyhýbat širokým páskům a upnutým topům. Naopak vám budou lichotit volné, nebo zavinovací tuniky s velkými výstřihy. Tím skvěle odpoutáte pozornost od vystouplého bříška.

Trefou do černého budou i vertikální vzory, které vás opticky zeštíhlí. V neposlední řadě byste měla sáhnout po úzkých látkových páscích, které ležérně uvážeme okolo boků.

Co je malé, to je hezké! Drobnou postavu stačí správně obléknout

Většina žen plnějších tvarů nechápe, že drobná a štíhlá postava může být problém, ale je to tak. Dámy s chlapeckou postavou mají mnohdy větší problém s oblékáním, než jejich silnější kolegyně. Pro tento typ postavy by mělo být prioritou zvýraznit pas.

Vaše postava vám dovoluje obléknout materiály jako džínsovinu, úplet nebo manšestr. Pokud máte i hubené nohy, vyměňte minisukně za delší úzké sukně. Skvělou volbou budou také volánky a nabírané sukně!

Zdroj: Topshop

Zdroj: Topshop

Ženy krev a mlíko, žádný problém

Ženám, kterým příroda nadělila výraznější postavu, jsou často zoufalé z většiny střihů šatů. Stačí se ale vyvarovat pár kouskům, na příklad vícevrstvým šatům nebo zbytečně širokým sukním. Přebytečná kila se v nich neschovají, spíše naopak. Vhodné jsou naopak zavinovací šaty pestrých barev, ale ne s příliš velkými vzory. Volte jemné a ženské vzory, třeba romantické kytičky.

Sukně by měly končit těsně pod koleny, delší by vás opticky zkracovaly, a to by byla škoda. Vsaďte na tříčtvrteční rukávy, které případně skryjí silnější ruce. Pokud přeci jenom trváte na šatech s úzkými ramínky, doplňte je stylovým hedvábným šátkem.

Kratší nohy, mohou být předností

Pokud vám příroda nenadělila gazelí nohy sáhněte po šatech s výše posazeným pasem. Ideálním vzorem na šatech jsou svislé proužky, které vám prodlouží postavu. Vyvarujte se minisukní, které vám opticky uberou pár centimetrů. Naopak do svého šatníku zařaďte upnuté sukně nad kolena.

Samozřejmostí jsou podpatky, které vám přidají několik vytoužených centimetrů a které si vaše vyšší kolegyně nemohou dovolit. Dobrým a ne tak známým trikem je sladit barvu bot a šatů, také vás opticky prodlouží.

Ohodnoťte tento článek:
1
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Šaty podle postavy: Buďte v létě za bohyni!