×
WomanOnly

Sebeobrana pro ženy: jak si nenechat ubližovat?

Policie České republiky v loňském roce řešila 604 případů pohlavního zneužívání, 669 případů znásilnění, 485 případů stalkingu a dokonce 603 případů týrání osoby žijící ve společném obydlí. Přijde vám to hodně?  To je ale pouze 10% všech útoků, které byly nahlášeny oficiálním autoritám.  Logicky z těchto údajů vyplývá, že bychom neměly nic nechat náhodě a na útočníka se připravit.

sebeobrana-boj-zlodej

Jedním ze způsobů, jak se bránit, je naučit se být ve střehu. K této dovednosti by vám mohl pomoci například nejúčinnější sebeobranný systém s názvem Krav Maga.  Krav Maga pochází z Izraele, v hebrejštině tato dvě slova znamenají něco jako boj z blízka.

Tento sebeobranný systém používají bezpečností sbory po celém světě jako FBI, CIA, SWAT a izraelská armáda- IDF. Krav Maga se v současné době rozšiřuje do měst po celé České republice a snaží se naučit své žáky, jak řešit různé krizové situace, ve kterých se mohou v běžném životě ocitnout. Neznamená to, že instruktoři tohoto systému radí jen, jak s někým pořádně praštit. Zaměřují se také na to, aby si jedinci v ohrožení zachovali chladnou hlavu.

Společensky citlivé a mimořádně závažné téma domácího násilí páchaného na ženách otevřela v roce 2008 společnost Avon. Pod heslem „Mluvme spolu o domácím násilí“ byla spuštěna kampaň, která poukazovala na nutnost hovořit nahlas o věcech, jež mnohé ženy trápí, a najít pro ně vhodná řešení.

Tváří tohoto projektu je od počátku světoznámá topmodelka Daniela Peštová. Jejím cílem je podílet se na prevenci tohoto závažného společenského problému, proto se také zúčastnila praktického semináře určeného ženám. Účastnice se během něho naučily, jak řešit krizové situace a osvojily si základní techniky sebeobrany.

Obrana je lepší než útok

„Osvojení si relativně malých změn v každodenním chování má enormní dopad na vaši bezpečnost. Naším cílem na těchto seminářích je předat účastnicím ty nejzákladnější a nejpraktičtější dovednosti, které mohou využít ve svých životech,“ uvedl Jakub Otipka, ředitel a hlavní instruktor české pobočky Krav Maga Global.

Semináře „Nenechte si ubližovat“ jsou speciálně zaměřeny na problematiku ženské sebeobrany a řešení krizových situací. Účastnice si na nich mohou osvojit možnosti prevence útoku, deeskalaci napětí, používání pepřového spreje a také se dozví o samotných technikách odvrácení útoků od nepoměrně silnějších útočníků. Systém Krav Maga je totiž vhodný i pro lidi různých fyzických dispozici věku. Na útok je třeba se dobře připravit dopředu, pak už může být pozdě.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*