Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

Výstava Lendl–Mucha v Obecním domě. Vyrazte do dob secesního umění

Tereza Szkatulová

Tereza Szkatulová

10. 4. 2013

Spojení sportu a výtvarného umění je na první pohled zcela nereálná. Opak je pravdou. Nenechte si ujít výlet do světa secese, zprostředkovaný výstavou kompletní sbírky děl Alfonse Muchy, kterou přiváží do Obecního domu bývalý tenista Ivan Lendl.

Soubor děl Alfonse Muchy je k vidění v Obecním domě jako soukromá sbírka českého patriota a bývalé tenisové jedničky Ivana Lendla, který sbírku vytvářel neuvěřitelných třicet let. Unikátní kolekce je pak pro veřejnost k vidění vůbec poprvé. Vznikala i za podpory syna Alfonse Muchy Jiřího, od kterého Lendl získal své první kousky. Originály děl by měly pokračovat i do okolních států světa a v Lendlově vile v USA budou nahrazeny věrnými kopiemi.

Kde a kdy?

Výstavu Lendl – Mucha můžete navštívit od dnešního dne, tedy 10. dubna 2013 až do 31. července 2013 každý den od 10 do 19 hodin v prostorách Obecního domu na náměstí Republiky v centru Prahy. Výstava je rozdělena do tří částí: pařížské, americké a české, přesně podle vývoje Muchovy tvorby. Celkem uvidíte 116 plakátů nashromážděných Ivanem Lendlem ze 119 Muchou vytvořených.

Vstupné

Za jedinečnost je nutno platit, i přesto je cena vstupného více než lidová. Plné vstupné nás přijde na 180 Kč, snížené, tedy vstupné pro děti od 6 do 15 let, pro studenty do 26 let po předložení průkazu a také pro seniory nad 65 let za polovinu, tedy za 90 Kč. Opravdu výhodné je pak rodinné vstupné, které umožní vstup dvou dospělých a maximálně tří dětí do osmnácti let za 350 Kč.

Využijte spojení dvou fenoménů českého národa, využijte unikátní nabídky spojit moderní dobu Ivana Lendla a zároveň se pomyslně vrátit do doby Alfonse Muchy.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Výstava Lendl–Mucha v Obecním domě. Vyrazte do dob secesního umění