Menu
WomanOnly
Láska

Šedesátiletý důchodce si vzal o čtyřicet let starší ženu. Láska je láska

Veronika Tichá

Veronika Tichá

17. 11. 2014

V jednadvacátém století láska nezná hranic a boří všechna tabu, a proto není neobvyklé vidět výrazně mladší ženu vedle staršího partnera, a ani opačná tendence už nikoho nešokuje. Sklon obdivovat starší ženy, které jsou symbolem sexuální zralosti a rozhledu, provází mladé muže odjakživa, už na základní škole se často setkáváme s platonickou láskou žáčků k učitelkám, ale co když si muž ve věku našeho dědečka namluví téměř o dvě generace starší ženu?

Lepší pozdě nežli později

Šedesátiletý Afanasij Harin z Ruska je zářným příkladem toho, že funguje rčení o lásce, která kvete v každém věku. Svou nastávající Marfu Plotnikovovou potkal v domě s pečovatelskou službou, kde oba žijí, a po jedenáctiletém soužití pár svou lásku zpečetil svatbou. Nebylo by na tom nic divného, kdyby jeho manželka nebyla o celých čtyřicet let starší!

Přestože je Marfa už několik let upoutaná na invalidní vozík, je na svůj věk velmi energická a 100 let by jí hádal málokdo. Oba partneři jsou si blízcí svými těžkými osudy – Marfa přišla o své dvě děti a Afanasij zase vyrůstal bez rodičů, kteří ho opustili, protože se narodil nevidomý – o to dojemnější je jejich příběh.

Každý, kdo novomanžele zná, bere jejich svazek jako naprosto přirozené vyústění jejich vztahu, nikdo na něm neshledává nic divného. Faktem, že se na ně někteří lidé budou dívat skrz prsty, se partneři ani v nejmenší míře nezatěžují. „Vím, že si spousta lidí bude myslet, že je to divné, ale je mi to jedno. Láska je jednou z nejdůležitějších věcí a já jsem to chtěl maximálně dokázat tím, že jsem si Marfu vzal za manželku. Nikdy jsem ji neviděl, ale můžu se dotýkat její tváře a pro mě je nádherná. Říká se, že láska je slepá, myslím, že jsem toho důkazem,“ prohlásil Harin podle britského deníku The Express.

Existuje ideální věkový rozdíl?

Podle nejnovějších výzkumů je ideální věkový rozdíl mezi partnery čtyři roky a starší by měl být muž. Proč by ale nemohla být starší naopak žena, a to rovnou o čtyřicet let? Jaký je ideální věk partnerů? To je otázka, kterou si stále klade velké množství lidí, ale která je naprosto nepodstatná. Vždyť dnes už není nic výjimečného na tom, že spolu žijí osoby stejného pohlaví nebo partneři, které od sebe dělí věkový rozdíl celé jedné generace. Naše společnost začíná být tolerantnější i k takovým svazkům, které se vymykají tradiční představě o partnerském soužití, což je rozhodně krok kupředu!

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Šedesátiletý důchodce si vzal o čtyřicet let starší ženu. Láska je láska