Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

Skládací kolo: módní hit i praktická záležitost

Redakce

Redakce

15. 2. 2021

Skládací kola se vrací do módy a během posledních několika let stala velmi populárními. Na skládacím kole jezdily krásky jako Brigitte Bardot nebo Katharine Hepburn, dnes můžete na designových kouscích značky Brompton vidět Madonnu, Hugha Jackmanna nebo členy anglické královské rodiny. Na první pohled působí tento dopravní prostředek trošku zvláštně, ale nenechte se zmást, tato kola jsou lehká, rychlá a praktická. Skládací kolo je skvělou volbou zejména pro dojíždějící nebo pro osoby s omezeným prostorem. Nikdy nebude nejideálnějším řešením pro vyjížďky na dlouhé vzdálenosti náročným terénem, ​​ale má nesporné výhody.

Pohodlné, přenosné a krásné

Chcete si vzít kolo s sebou na víkend, ale vaše auto nemá nafukovací kufr? Bez obav! Skládací kolo se vejde i do toho nejmenšího automobilu. Nechcete svoje kolo nechávat před bytem? Skládací kolo je dostatečně kompaktní, aby se vešlo pod stůl nebo do skříně. Hodí se i pro časté jízdy MHD, autobusem a vlakem, a je skvělou alternativou pro městské popojíždění mezi oblíbenými místy a podniky.

Skládací kola mají širokou škálu povrchových úprav a designů, takže můžete vyjádřit svou osobnost a najít styl, který máte rádi. Seženete kolo s košíkem a koženými brašnami nebo s moderním aerodynamickým rámem. To znamená, že si můžete pořídit skládací kolo bez kompromisů v designu, abyste si mohli svou jízdu užít ve velkém stylu.

Skládací kolo

Vzrušující rychlá jízda? Žádný problém

Pokud přemýšlíte o rychlé jízdě, skládací kolo je pravděpodobně to poslední, co vám přijde na mysl. Můžete však být příjemně překvapeni. S menšími koly a celkovým povrchem můžete dosáhnout vyšších rychlostí v kratším čase než u běžných kol. Pokud si pořídíte skládací kolo na cestu do práce, uvidíte, že budete ostatní jezdce předjíždět, navíc vaše jízda bude vyžadovat méně úsilí. Samozřejmě nepřijdete ani o klasické benefity jízdy na kole: nízká ekologická stopa a zdravější tělo.

Kupte si skládačku a vyrazte na závody

Skládačky jsou aktuálně trendy a na některé modely je dlouhá čekací doba. To vám garantuje, že vaše peníze budou dobře investovány. V případě, že si pořídíte nové skládací kolo, ale nesžijete se s ním, snadno je prodáte za slušnou sumu. Po dostatečném nácviku je složení a rozložení kola otázkou vteřin, a až se se svým novým kolem sžijete, můžete vyrazit na Mistrovství světa Brompton v Anglii, kde se každoročně závodí v jízdě na tomto zábavném a praktickém dopravním prostředku.

Skládací kolo
Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Skládací kolo: módní hit i praktická záležitost