Menu
WomanOnly
Rodina

Školní freeshop podporuje rodiny, které nemohou zaplatit dětem školní pomůcky

I bakalářská práce může někomu pomoct. Třicetiletá studentka oboru audiovizuální studia na FAMU Hannah Saleh si vybrala jako téma své bakalářské práce vytvoření audiovizuálního projektu, jehož cílem je pomoc sociálně slabším rodinám a ženám samoživitelkám, jejichž děti zanedlouho nastoupí do školy.

Školní pomůcky z druhé ruky nevyhazovat!

Školní pomůcky zkrátka něco stojí. A rozhodně by se také nemuselo vším plýtvat a vyhazovat věci, které by ještě mohly někomu sloužit. Podle Hannah Saleh je důležité propojit sociální a ekologický aspekt – dají se také nasbírat školní pomůcky z druhé ruky, které jsou ještě ve velmi dobrém stavu a zbytečně by skončily v popelnici. Je dobré vést děti k tomu, že ne všechno se vždy vyhodí a automaticky nahradit něčím novým. Děti by se měly naučit si věcí vážit a podle toho se k nim také chovat.

Video propagující školní freeshop studentky Hannah Saleh má inspirovat všechny ty, kterým záleží na budoucnosti lidstva a planety a kteří chtějí pomáhat. Záměrem Hannah Saleh je vytvoření jakéhosi návodu, jak založit a realizovat podobné tvůrčí a užitečné nápady.

Studentka FAMU Hannah Saleh na projektu spolupracuje s grafickou designérkou Rozálií Vašíčkovou a střihačkou Sabinou Mladenovou, se nimiž vytváří obsah pro svojí nezávislou video-aktivistickou platformu Adequate stuff.

Školní freeshop pro matky v nouzi už od 19. srpna!

Pokud tedy chcete přispět na dobrou věc, můžete se obrátit na facebookovou stránku, anebo na některé ze sběrných míst v Praze. Samotná sbírka probíhá od 3. do 17. srpna 2020, a to například ve dvou pobočkách charitativního obchodu Přestupní stanice (Opatovická 7, Praha 1 a Chelčického 17, Praha 3), v „kreativním epicentru“ Vzletná (Milady Horákové 56, Praha 7) a v kavárně Kampusu Hybernská (Hybernská 4, Praha 1).

Rodiče si pak mohou přijít vybrat pomůcky pro děti do školy ve dnech od 19. do 23. srpna 2020 v Holešovicích. Součástí programu budou worshopy, například zaměřené na výrobu pytlíků na přezůvky. Akce však nebude veřejná – bude pouze pro pozvané matky samoživitelky, které sdružují různé charitativní společnosti.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Školní freeshop podporuje rodiny, které nemohou zaplatit dětem školní pomůcky