Menu
WomanOnly
Zdraví a výživa

SOS tlačítko chrání seniory tam, kde jsou nejzranitelnější

Komerční sdělení

Komerční sdělení

30. 11. 2021

Úrazy následkem pádu mohou mít pro seniory velmi vážné důsledky. Předcházet jim lze těžko, avšak lze se připravit na to, když už k takové situaci dojde. SOS tlačítko pro seniory může pomoci jednoduše přivolat pomoc.

Věděli jste, že k nejvíce pádům u seniorů dochází doma či v blízkosti domu? Spousta seniorů však žije sama, takže domácí úraz je ve skutečnosti ještě horší. Zatímco na veřejnosti by si jich někdo všiml, doma zůstávají bez pomoci. Právě proto se vyplatí popřemýšlet, zda by nebylo dobré pořídit SOS náramek s tlačítkem, jež dokáže přivolat pomoc.

Nejnebezpečnějším místem je toaleta

Ze statistik vyplývá, že ke zraněním seniorů v domácnosti dochází nejčastěji na toaletě, v obývacím pokoji, kuchyni a ložnici. Obvykle jde o pády, pak o řezná zranění. Ve všech těchto případech může pomoci SOS tlačítko.

Jde o jednoduchý přístroj, který se dá nainstalovat na pevno, třeba na toaletu, nebo nosit s sebou jako SOS přívěsek či náramek na ruce. Nepotřebuje nabíjení, zabudovaná baterie vydrží 10 let provozu. Nevyžadují ani WiFi připojení, SIM kartu, spojení se smaratphonem či cokoliv jiného.

Tlačítko co přivolá rodinu nebo profesionální pomoc

SOS tlačítko pro seniory na krk se používá jednoduše, stačí ho prostě zmáčknout. V tu chvíli je odeslána zpráva rodině či sousedům, případně je možné tlačítko napojit na nepřetržitý pult centrální ochrany, který dokáže vyslat výjezdovou službu kamkoliv po ČR. Mělo by prostě kontaktovat někoho, kdo má klíč od domácnosti nebo se dokáže dovnitř dostat.

Domácí pomoc pro seniory

Toto SOS tlačítko pro seniory je ideální do domácnosti. I když se dá nosit na krku, neobsahuje GPS, takže neumožňuje lokalizaci. Firma REX, která je partnerem T-Mobile, však dodává i variantu s GPS lokátorem. SOS tlačítka je možné používat za roční paušální poplatek, nejde však o velké částky. Za to bezpečí a klidné nervy ta částka každopádně stojí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

SOS tlačítko chrání seniory tam, kde jsou nejzranitelnější