×
WomanOnly

Soutěž o kurz Kreslení pravou mozkovou hemisférou. Za dva dny nakreslíte nádherný portrét!

Kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou

Informace, o tom, že je mozek rozdělen na pravou a levou mozkovou hemisféru, není pro většinu z nás novinkou. Nicméně to, že každá z hemisfér funguje na trošku jiném principu a řeší jiné úkoly, již není tak rozšířenou informací.  Levá hemisféra, která má na starosti logiku a přemýšlení, je u většiny lidí v dospělosti zcela dominantní. Zatímco potenciál pravé hemisféry, která je zodpovědná za intuici a představivost, bývá často nevyužit. Levá, logicky uvažující hemisféra brání lidem zkoušet cokoli nového, tvůrčího. Většina z nás dospělých má strach zkusit malování či kreslení jen proto, že máme strach. Strach, že nám to nepůjde a že je zbytečné to vůbec zkoušet. Raději, než abychom riskovali selhání, kreslit ani nezačneme. A to je škoda! Každý dokáže krásně kreslit či malovat! Opravdu každý! Stačí jen naučit se „vypnout“ levou hemisféru a zapojit tu pravou.

Pravá mozková hemisféra

Pravá hemisféra je tvůrčí, využívá intuici, představivost, nevnímá příliš čas a přemýšlí obecně a globálně. Je potřeba naučit se na věci nahlížet z jiné perspektivy a následně to, co vidíme, správně přenést na papír. Mohou nám v tom pomoci kurzy kreslení pravou mozkovou hemisférou. V průběhu kurzu se například kreslí obrázky vzhůru nohama nebo zrcadlově. Díky tomu přestáváme vnímat portrét jako konkrétní obličej s očima, ušima a nosem. Začínáme objekt vnímat jako celek, nikoli jako soubor jednotlivých částí. Levá hemisféra nezvládá vnímat prostor a mezery mezi jednotlivými objekty. Nevidí to, co si neumí pojmenovat či kategorizovat. Je potřeba ji umět vypnout.

Výsledky ukazují, že se během dvou dnů naučíte kreslit o několik úrovní lépe a že konečně budete se svým výsledkem spokojeni. Začněte „prostě“ kreslit, bez předsudků, bez obav, bez limitů. Tak jako to umí děti.

Kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou
Portrét účastnice 1. den kurzu
Kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou
Portrét účastnice 2. den kurzu

Vyhrajte víkendový kurz!

Pokud máte zájem, tento jedinečný kurz je možné vyhrát v naší soutěži. Stačí odpovědět na soutěžní otázku:

Které z následujících kurzů pořádá Atelier Mozaika?
a) Decoupage
b) Snadno a krásně křídou
c) Enkaustika

Jak se zapojit do soutěže

Správné odpovědi posílejte do 4. října do 12:00 hodin na e-mailovou adresu soutez@topzine.cz. Do předmětu e-mailu pište Kurz kreslení. Vyhrává 15., 30. a 50. správná odpověď. Účastí v soutěži souhlasíte se zasíláním novinek z našeho magazínu na váš e-mail. Výherce bude kontaktován e-mailem.1 Komentář Soutěž o kurz Kreslení pravou mozkovou hemisférou. Za dva dny nakreslíte nádherný portrét!

  1. Omylem jsem dal 1 hvezdicku! Jakakoli soutez zaslouzi 5 hvezdicek, to je jasny! Portret vypada jako Radka Trestikova 🙂

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*