Menu
WomanOnly
Apetit

Španělská novinka: modré víno. Ochutnali byste?

Lákalo by vás ochutnat modré víno? Možná už brzy budete mít možnost. Jmenuje se Gik a možná vás překvapí, z čeho se vyrábí.

Dva roky testování

Když se řekne modré víno, možná si někteří z vás pomyslí, že je to nějaká nová přezdívka pro viagru. No a ono ne, skutečně jde o modré víno! Nápad na něj vznikl v hlavách šesti mladých Španělů. Zájem o něj je až překvapivý. Do dnešního dne jej vyexportovali do 25 zemí a prodali více než 400 tisíc lahví.

Paradox je, že ani jeden z jeho stvořitelů není vinařem. Vzali si proto na pomoc Baskickou univerzitu, která jim pomohla najít tu správnou barvu a chuť vína. Univerzita strávila jeho výrobou 2 roky, než našla dokonalou recepturu. Poté už zbývalo jen vymyslet název a najít lidi, kteří jej budou chtít ochutnat jako první.

Víno španělská parta pojmenovala Gik. Jeho základem je mix bílých a červených hroznů, které pocházejí z vinic Francie a Španělska. K obarvení vína se univerzita dopracovala přírodní cestou. K výrobě se používá barvivo indigo a antokyan (pigment z hroznové slupky). Ve vínu není žádný přidaný cukr ani látky, které by byly v rozporu s předpisy EU.

Názory jsou rozdílné

Nevýhodou pro opravdové milovníky vína může být fakt, že se pracuje s hrozny, které jsou aktuálně k dispozici, nejedná se nikdy o jednu a tu samou odrůdu. Jak ale samotný claim značky říká: Není to o hroznech, ale o lidech. To znamená, že se sice původu hroznů nedopátráte, ale za to si můžete být jisti, že si do sklenky nalijete kvalitní víno jedinečné chuti. Hlavní je podle stvořitelů zábava spojená s pitím modrého vína.

Modré víno má 11,5 % alkoholu a jeho cena je kolem 10 euro. Výrobce tvrdí, že se, vzhledem ke své přirozené sladkosti, skvěle hodí k desertům. Pokud by jej měl připodobnit k jinému vínu, chuťově je prý nejblíže k Moscato. Lidé, kteří víno ochutnali ale tvrdí, že chutná spíše jako koktejl než víno. Ale znáte to, tisíc lidí tisíc chutí.

Na jednom se ale shodli téměř všichni, kteří měli možnost modré víno ochutnat: je nesmírně fotogenické a na Instagram je to opravdu dobrý materiál. Už zbývá jen jedna otázka: proč modrá barva? To je pravděpodobně nejčastější otázka, kterou španělští výrobci dostávají. Jejich odpověď je prostá: Proč ne?

Ohodnoťte tento článek:
4
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Španělská novinka: modré víno. Ochutnali byste?