Menu
WomanOnly
Šperky a módní doplňky

Šperky za pár korun: Zkuste „český Wish“ nebo DIY

Okouzlit nádherným klenotem je snem nejedné ženy a nejednoho muže. Jestli si, jako většina z nás, nemůžete dovolit luxusní kovy a řady drahých kamenů, máme pro vás super tipy, jak si efektní šperky pořídit za pár korun.

Pandora přívěsky nechte nudařům

Chcete být originální a upoutat osobitým vkusem? Pak rovnou zapomeňte na Pandora přívěsky. Jsou sice nesmírně populární a moderní, ale díky tomu také nemohou nadchnout ty, kdo hledají něco jedinečného. Nehledě na to, že systém přívěsků je geniální marketingový tah, jak vás přimět k opakovaným nákupům.

Místo Pandory raději sáhněte po originálních špercích od českých designérů a designérek. Pokud nevíte, kde je hledat, zkuste navštívit uměleckoprůmyslové muzeum a nechte se inspirovat.

„Český Wish“ nabízí šperky za hubičku

Populárními weby, kde koupit levně cokoliv, jsou zahraniční online tržiště jako AliExpress a Wish. Jenže zrovna Wish, který proslul produkty za nepochopitelně nízké ceny, nemá úplně dobrou pověst. Řada zákaznic a zákazníků si stěžuje, že jim nakonec přišlo něco jiného, než co bylo na produktové fotografii. Nenechte proto slevové kódy Wish, aby vás zlákaly k unáhlenému nákupu, a dobře si přečtěte, co objednáváte. U zahraniční prodejní platformy je navíc složitější nevyhovující zboží vrátit.

Snadnější reklamaci a vracení zboží budete mít při nakupování z českých webů. Alternativou portálu Wish je online nákupní galerie Poštovné zdarma. Název mluví sám za sebe, neboť zde za doručení zboží nic neplatíte. Máte-li rádi Wish, zamilujete si i Poštovné zdarma. Za velmi nízké ceny zde najdete přes 150 000 produktů. A šperky zde mají dokonce samostatnou kategorii!

Punkový statement z domácí dílny

Šperky si samozřejmě můžete také vyrobit. Existují desítky e-shopů s potřebami pro „korálkování“, šperkařskými potřebami, kovovými doplňky a dalším kreativním materiálem. S trochu fantazie (či dobrým návodem) a pečlivosti zvládnete z polotovarů vyrobit ozdobu, která bude vypadat jako z klenotnictví.

Ale můžete se vydat také opačnou cestou. Dejte prostor svému punkovému já a nebojte se sáhnout po variacích z obchodů pro kutily. Nemusíte se zrovna omotat řetězem, ale několik řad kroucené šňůry bude vypadat nesmírně efektně a přitom může stát i pod sto korun. Abyste z kusu špagátu udělali skutečný módní doplněk, uzavřete roztřepené konce kovovými koncovkami a přidejte šperkové zapínání.

Ohodnoťte tento článek:
4
Právě čtete

Šperky za pár korun: Zkuste „český Wish“ nebo DIY