Menu
WomanOnly
Láska

Sportování v páru má mnoho výhod: Jak motivovat partnera ke sportu?

Chtěli byste si s partnerem užít víc kvalitně stráveného času? Dodat vašemu vztahu dynamiku a posílit libido přirozenou formou? Sport zlepšuje zdraví i partnerské vztahy. Pokud se váš partner nerad hýbe, zkuste jeden z těchto způsobů, jak ho namotivovat:

Začněte sami u sebe

V první řadě byste měli mít upřímné zanícení pro sport vy, protože jedině tak pro něj spolehlivě nadchnete i svou drahou polovičku. Důležitou úlohu hraje sebemotivace. Jednou z technik sebemotivace je vizualizace svého „úspěšného já“. Když se vám nechce jít běhat nebo do posilovny, představte si své tělo o 5-10-15… kg štíhlejší a krásně vytvarované. Případně si vybavte oblečení, do kterého byste se rádi zase vešli. Když se překonáte, za pár týdnů vám začne pravidelný pohyb chybět a hlavním motivačním faktorem se stane pocit euforie při a po sportovním výkonu.

Pozitivní motivace

Kritikou, odsuzováním, nucením, výsměchem či vyhrožováním dosáhnete u partnera pravého opaku. Váš partner jistě už ví o prospěšnosti sportu pro zdraví, a proto radši apelujte na příjemně strávený společný čas. Přemluvte ho nenásilnou formou a akceptujte (aspoň dočasně) i odpověď „ne“. Zajímejte se o důvody odmítnutí a pomozte partnerovi případné obavy z neúspěchu či ztrapnění překonat. Dopřejte mu čas, aby si na myšlenku společného sportování zvykl.

Odměna

Vnitřní motivace je efektivnější než ta vnější. Ale dokud nejsou vnitřní stimuly dost silné, ze začátku více zabírají ty vnější. K těm patří hlavně odměna. Konečně se váš partner odhodlal? Nebo při společném sportování dosáhl obzvlášť skvělého výkonu? Určitě ho odměňte! Kromě obyčejných, upřímných slov uznání či pochvaly může být odměnou i příjemná masáž, chutná večeře, případně nové sportovní oblečení.

Kdybyste chtěli konkrétní tip, pěkný a praktický dárek je třeba mikina Under Armour. Je důležité, aby partnera od sportování neodradil diskomfort. Mikiny Under Armour jsou vyrobené z elastických, lehkých a prodyšných tkanin, které rychle schnou. K dalším osvědčeným výrobcům sportovního oblečení patří značka Nike – tepláky Nike jsou pohodlné a na rozdíl od běžných tepláků se tak rychle neprodřou na nejnamáhanějších místech. Partnerovi můžete také darovat třeba značkové boty na turistiku nebo jiný sport, který má rád.

Malé cíle, velký výsledek!

Jako první aktivity ve dvojici si naplánujte něco jednoduššího, nepřehánějte to! Vhodné je třeba plavání, lehká turistika nebo jogging. Nenáročný výstup na nejbližší kopec nebo ležérní běh je skvělá příležitost k hovoru. Od partnera neočekávejte přehnané výkony a samozřejmě se přizpůsobte jeho tempu.

Ohodnoťte tento článek:
1
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Sportování v páru má mnoho výhod: Jak motivovat partnera ke sportu?