Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

Správná relaxace začíná ve vaně!

Měla jste náročný den v práci? Dopadá na vás sychravé podzimní počasí? Smyjte ze sebe veškeré starosti a chmury, protože správná relaxace začíná ve vaně! A my vám s ní pomůžeme.

Podzim i zima patří mezi nejhektičtější období. Blíží se konec roku a s ním spojený nákup dárků, zařizovaní pracovních i mimopracovních úkolů a dohánění celoročních restů. Každý chce přeci nový rok začít s čistým štítem! Stres je navíc umocněn sychravým počasím a brzkým stmíváním. Nepadněte do náruče stresu a relaxujte, protože správná pohodička začíná ve vaně!

Pokud svou vysněnou vanu teprve vybíráte, přinášíme vám pár rad, na co si dát pozor. S našimi radami si vybere vanu každý – a bez zbytečných nervů!

Výběr správné vany začíná v koupelně

Při výběru vany vás bude zajímat samozřejmě použitý materiál, povrchová úprava a také design. Protože my ženy máme rády krásné věci. Ale výběr správné vany začíná nejdříve ve vaší koupelně. V prvním kroku je rozhodně nejdůležitější vybrat vhodné místo a důkladně si tento prostor změřit. A nezapomeňte, že i malé koupelně můžete dopřát kvalitní vanu. Stačí přizpůsobit tvar vany prostoru koupelny.

Na trhu najdete nejenom klasické obdélníkové vany, ale také vany oválné, kulaté nebo asymetrické. K dispozici je navíc několik velikostí od opravdu malé vany, přes klasickou délku až po extrémně prostornou vanu pro dvě osoby. Pokud máte možnost, vyberte velikost vany také podle nejvyššího člena domácnosti.

Litinová vana pro dlouhé uklidňující koupele

Velikost i tvar už vybraný máte, ale co materiál? Ten ovlivňuje nejenom vzhled, ale také vlastnosti vany. Dříve byla standardem odolná smaltovaná vana, která vynikala svou dlouhou životností. Aktuálně však trh sanitární techniky nabízí nespočet materiálů od klasických až po ty luxusní. Velice oblíbené jsou například lehké akrylátové vany, které jsou příjemné na omak a udrží teplotu vody lépe než vana vyrobená ze smaltu. Milovníci dlouhých koupelí si určitě zamilují litinové vany, ve kterých voda vydrží dlouho teplá. Luxusním koupelnám dominují i vany z přírodních materiálů – výjimkou nejsou vany ze dřeva nebo z kamene.

Relaxace ve vaně

Ideální pomocníci pro maximální relax

Gratulujeme, svou vysněnou vanu máte již vybranou, ale víte, jak si dopřát co nejkvalitnější relaxační koupel? Aby byl odpočinek ve vaně co nejpříjemnější, pořiďte si podhlavník do vany nebo polštář s přísavkami. Uvidíte, že položená hlava na měkkém polštářku zpříjemní pobyt ve vaně a pomůže odbourat zátěž na krční páteř.

Rádi si ve vaně čtete? Popíjíte vínko? Dopřáváte si romantickou koupel za svitu svíček? V tom případě vám rozhodně nesmí chybět ani nastavitelná polička na vanu. Už se nemusíte ohýbat přes okraj vany pro svou sklenku.

Vidíte, jde to i bez stresu!

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Správná relaxace začíná ve vaně!