Menu
WomanOnly
Krása

Srovnání BB a CC krémů: Co jsou to abecedních krémy?

Klára Strejčková

Klára Strejčková

13. 10. 2013

BB, CC a DD krémy jsou jedním z nejvíc trendy kosmetických přípravků současnosti. Co se skrývá pod jejich zkratkami v názvu a na co jsou dobré? Přečtěte si náš přehled a najděte svůj ideální abecední krém!

Na co jsou „abecední“ krémy dobré?

Hlavní výhodou je jejich multifunkčnost. Můžete je používat pouze jako hydratační krémy, ale zároveň stejně dobře fungují jako podkladové báze či jako make-up s nižším krytím.

BB krémy (Blemish Balm)

BB krémy slibují, díky složkám jako je kyselina hyaluronová, hydrataci, sjednocení tónu, zjemnění povrchu a prozáření pleti. Nejnovější BB krémy také obsahují složky bojující proti stárnutím pleti a spousta z nich také obsahuje SPF, které pleť chrání proti UV záření.

Jelikož BB krémy ze všech „abecedních“ krémů poskytují nejmenší krytí, ideální jsou především pro mladší ženy s bezchybnou pletí.

CC krémy (Colour Correction)

Jak už název slibuje, jedním z hlavních účinků CC krému je barevné sjednocení pleti. Navíc spousta z nich obsahuje vitamíny C a E, které zlepšují kvalitu pleti a bojují proti akné. Stejně jako BB krém i CC krém obsahuje SPF a pleť hydratuje, ale je na pleti je mnohem lehčí.

Díky svým účinkům zakryje akné, tmavé skvrny či zarudlá místa a pleť celkově rozzáří a oživí. CC krém je tedy ideální jak pro teenagery, tak pro starší ročníky.

DD krémy (Do-all)

DD krém v sobě obsahuje účinky BB krému i CC krému a vytváří tím jeden super účinný krém. Ten je především zaměřen na boj se stárnutím pleti, zmenšuje vrásky a pleť barevně sjednocuje.

Pokud se rozhodnete si DD krém pořídit, pamatujte na to, že jeho účinky se dostaví časem po každodenním používání.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Srovnání BB a CC krémů: Co jsou to abecedních krémy?