Menu
WomanOnly
Zdraví a výživa

Stigmata – důkaz oddané víry, silná mysl nebo krvavý podvod?

Alena Zelová

Alena Zelová

9. 7. 2014

Odborníci i věřící se často zabývají otázkou stigmat. Jsou to opravdu „rány Ježíšovy“ nebo si lidé tyto rány způsobují sami, aby na sebe upozornili? Co to vlastně jsou stigmata?

Co jsou to stigmata?

Stigmata jsou „rány Ježíšovy“, které se mohou objevit u silně věřícího. Objevují se na dlaních či zápěstí, nohou v oblasti nártu nebo kotníků a také na čele. Na končetinách se jedná o hluboké rány, ze kterých silně teče krev. Kdežto na hlavě jsou to spíše škrábance, které symbolizují rány od trnové koruny. Rány nikdy nemokvají a nehnisají.

Víra nebo podvrh?

Stigmata se stávají hluboce věřícím, u kterých se zničehonic objeví silně krvácející rány. Jedná se o propojení s Ježíšem s jeho utrpením na kříži. Většina tvrdí, že se stigmata objeví nečekaně a bezbolestně. Avšak můžete vidět i případy, kdy lidé zasaženi stigmatem křičí bolestí.

První zmínky o stigmatech jsou datovány do roku 1222, avšak projevily se u neznámých lidí, kteří nakonec byli upáleni. Často bývá označován František z Assisi prvním nositelem stigmat. Pravdu se však už dnes nedozvíme.

Je dosti možné, že stigmata měli lidé mnohem dříve, přece jen od ukřižování Krista je to dlouhá doba… avšak otázkou je, jak stigmata vznikají. Opravdu se Ježíš dělí s věřícími o své utrpení nebo se naopak věřící snaží zažít utrpení, které prožíval Kristus, a tak si rány způsobují sami? Mnoho lidí se přiznalo k tomu, že si rány způsobili sami.

Avšak je zde řada otázek např. rány jsou čistě provedeny a následně nehnisají. Na některé otázky nám dokážou odpovědět odborníci z laboratoří. Díky některým chemickým reakcím dokážete docílit takového efektu, že vám to připadá, jako kdyby vám krvácela rána na těle.

Způsobuje stigmata často podceňovaná psychika?

Duševní stránka člověka je stále podceňována, přestože může lidský organismus velmi ovlivnit! Jen si vzpomeňte na placebo.

Toto vysvětlení stigmat pomocí psychiky se zakládá na silném propojení mysli s tělem, které reaguje díky myšlenkám na Ježíše Krista a jeho utrpení na kříži. Tělo věřícího reaguje tak, že se začnou na těle objevovat rány a krev.

Nad stigmaty se vznáší řada otázek, které lze těžko zodpovědět. Něco lze vysvětlit, ale některé jevy bohužel nedokáže nikdo vysvětlit.

Doporučujeme: Podívejte se na film Stigmata (1999)

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Stigmata – důkaz oddané víry, silná mysl nebo krvavý podvod?