Menu
WomanOnly
Sex a vztahy

Studie 2 400 párů. Jak často mají sex ti nejspokojenější?

Výzkumníci z univerzity v kanadském Torontu zkoumali vliv četnosti pohlavního styku na kvalitu partnerského vztahu. Čerstvě zveřejněná studie prokázala, že nejšťastnější páry se milují jen jednou týdně.

Výsledky studie zveřejnil britský deník Mirror. Výsledek způsobil menší poprask, jelikož dosud se mělo za to, že čím více sexu, tím spokojenější vztah. Kanadští odborníci, kteří po dobu čtrnácti let zkoumali na 2400 párů z celých Spojených států, své výsledky odůvodnili, že pro páry, jež se milují často, nemá sex takovou hodnotu jako pro ty, kteří se oddávají milostným radovánkám jen jednou týdně.

Asexualita jako nová sexuální orientace. Jak se žije bez sexu?

Podle doktorky a vedoucí výzkumu Amy Muise je sice důležité, aby páry pro realizaci svého vztahu udržovali intimní kontakt, ovšem nemusí se vždy jednat o sex, který stačí jen jednou týdně.

Studie navíc prokázala ještě jedno překvapivé zjištění: sex přináší jedinci mnohem větší pocit štěstí než finance. Lze tedy říci, že jedinec, jenž souloží jednou týdně, je ve skutečnosti spokojenější než ten, co má peníze.

Ohodnoťte tento článek:
3
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Studie 2 400 párů. Jak často mají sex ti nejspokojenější?