Menu
WomanOnly
Historie módy

Styl podle Audrey Hepburn: Obléct pánskou košili nebylo nikdy tak sexy

Redakce

Redakce

15. 2. 2013

Audrey Hepburn patří mezi největší módní a filmové ikony všech dob. I když od její smrti již uběhlo skoro dvacet let, její styl ovlivňuje módu i dnes.

Audrey Hepburn se narodila 4. května 1929 v Bruselu. Její matka byla baronkou ze staré nizozemské šlechty a ze strany jejího otce, který se narodil v malé obci u Prahy, měla v rodokmenu spřízněnost s Marií Stuartovnou.

Láska k tanci

Po válce se mohla začít věnovat své lásce – tanci. Získala stipendium na prestižní baletní škole v Londýně a chtěla být primabalerínou. Na takovou kariéru však byla příliš vysoká, měla 170 cm. Audrey netruchlila dlouho, protože se jí záhy otevřel daleko více vzrušující svět.

Zářivá osobnost ve filmu

Audrey byla ohleduplná a opravdová. Nebála se být sama sebou, i když si nepřišla tolik krásná, jak o ní tvrdili. Dokonce si myslela, že je příliš ošklivá na to, aby se vdala. Pro mnohé však představovala nový typ krásy – štíhlé ztělesnění elegance.

Elegantní žena z filmu Snídaně u Tiffanyho byla oblečena do černých šatů, klobouku, perel, slunečních brýlí a chodila s cigaretové špičkou. To byla filmová vizáž Audrey Hepburn. V soukromí ale nejraději nosila úplně jednoduché modely, například obyčejné kalhoty s pánskou košilí.

Audrey Hepburn poprvé zazářila v divadelní hře Gigi na newyorské Broadwayi. Během své kariéry natočila celkem 28 filmů a byla zvolena 3. nejlepší hollywoodskou herečkou všech dob.

Mezi její snímky patří Vojna a mír, Sabrina, Prázdniny v Římě nebo Funny Face, kde si zatančila s Fredem Astairem. Ovšem nejslavnější je již kultovní film Snídaně u Tiffanyho. V něm nejen brilantně ztvárnila titulní roli Holly Golightly, ale i nazpívala soundtrack s písní „Moon River“. Svůj poslední film natočila ve svých šedesáti letech ve Spielbergově filmu Navždy v roce 1989.

Audrey vychovala dva syny a dvakrát se rozvedla. Zemřela roku 1993 (63 let) v rodinném kruhu ve Švýcarsku na rakovinu.

Audrey a móda

Šarm a elegance, které byly Audrey vlastní, způsobily, že ostatní ženy chtěly být jako ona. Oblékaly se podle toho, co měla zrovna na sobě, a drasticky hubly. Audrey měla totiž v pase pouze 51 cm. Ráda oblékala černou, bílou a béžovou barvu. Milovala klobouky a hedvábné rukavice, proto nikdy nevypadala obyčejně.

Když si v 50. letech Audrey obula pohodlné balerínky, staly se celosvětovým hitem. V posledních letech slaví baleríny návrat. Jiné kousky oblečení, které Audrey uvedla v módním světě k životu, fungují dodnes. Její šatník se totiž vyznačoval jednoduchou eleganci, která zřejmě nikdy nezemře. Dodnes pro mnohé ženy i módní návrháře důležitým zdrojem inspirace.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Styl podle Audrey Hepburn: Obléct pánskou košili nebylo nikdy tak sexy