Menu
WomanOnly
Péče o vlasy

Styling kudrnatých vlasů

Redakce

Redakce

16. 4. 2014

Jste jedna z těch šťastných, které se narodily s kudrnatými vlasy, ale samy se za šťastlivce moc nepovažujete? Místo krásných prstýnků, které vám všichni tak závidí, máte na hlavě po pár hodinách vrabčí hnízdo? Nemluvě o vlhkém počasí, kdy se vlasy krepatí a jediným řešením je nevylézt zpod čepice. Cesta ke krásným kudrnám ale není až tak dlouhá, jak jste si myslela.

Nejdůležitější rada zní: Vyživovat co to jde a čímkoli to jde. Počínaje šamponem, kondicionérem, maskou, sérem atp. Vybírejte produkty, které jsou bohaté na výživné a regenerační látky či olejové extrakty, které zacelí polámané a vysušené vlasy.

Maska na vlasy by neměla chybět v žádné sprše. Používejte ji minimálně jednou týdně. Kudrnaté vlasy jsou náchylnější k vysušování než vlasy rovné.

Přirozený maz, který se tvoří na pokožce hlavy, funguje jako přírodní kondicionér. U kudrnatých vlasů má však ztíženou cestu zákruty vlasů až ke konečkům, které ho potřebují nejvíce, proto je důležité jim poskytnout výživu jinými prostředky, jako je třeba maska.

TIP: Přidejte do své masky na vlasy pár kapek arganového oleje a nechte působit aspoň 30 minut pod ručníkem. Olej dodá vlasům ještě více hydratace a potřebný vitamín E.

Masku opláchněte pod studenou vodou. Studená voda uzavře povrch vlasu a zabrání tak krepatění. Poté naneste regenerační sérum.

RADA: Vlasy nikdy nečesejte, když jsou mokré. Mokré vlasy jsou velmi náchylné k lámání. Použijte vlastní prsty a jemně jimi pročešte vlasy na místech, kde jsou zacuchané. Hřebeny a kartáče vlasy zbytečně lámou a ničí. Navíc rozbijí strukturu vašich přirozených vln.

Místo sušení ručníkem, nechte vlasy mokré a ručník si dejte na ramena, abyste si nezamokřily tričko. Stékající kapky vody po kadeřích je krásně vytvarují a oddělí od sebe.

Pro vytvarování perfektních kudrn použijte vlastní prsty. Namotávejte jednotlivé pramínky na prst tak, abyste utvořily krásné prstýnky, ty po uschnutí jemně pročešte opět jen prsty.

K tomuto kroku si na pomoc můžete přizvat lehký gel nebo tužidlo na vlasy, záleží na vás, čemu dáte přednost. Méně je však více. Mnoho stylingových přípravků najednou vlasy zbytečně zatěžuje a vlny by vám časem zplihly.

Používejte difuzér

Všechny z nás nemají pořád čas čekat pár hodin, až nám uschnou vlasy přirozeně. Difuzér je v tomto případě nenahraditelným pomocníkem. Jedná se o trychtýřovitý nástavec na fén.

Vlny do něj lehce naskládejte od kořínků a hlavici difuzéru přiložte k hlavě, ale vždy ve směru růstu vlasů, aby posléze kudrny odstávaly a krásně vám splývaly s obličejovou linií.

Jak se říká, co hlava to názor. Zde platí, co hlava, to jiná kudrna, a proto vyzkoušejte předchozí kroky a vezměte si z toho to, co nejlépe funguje pro váš typ vlasů. Pokud jste přišla na další tipy a triky, jak udržovat své kadeře krásné, prosím, podělte se s nimi v komentářích s ostatními.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Styling kudrnatých vlasů