Menu
WomanOnly
Krása

Sundání rovnátek Invisalign a co následuje po léčbě?

Jste na konci, už žádné vyndávání a nandávání rovnátek, žádné propriety navíc a hledání míst, kde si můžete vyčistit zuby. I přes to, že jsou neviditelná rovnátka pohodlná a neomezují vás v běžném životě, ubydou vám starosti. Nicméně sundáním poslední dlahy to ještě nekončí. Co vás čeká dál?

Než vás odborníci vypustí zpět do běžného života s oslňujícím úsměvem na rtech, čeká vás ještě odstranění attachementů, které během léčby pomáhají posunovat zuby do správné polohy.

Samotné sundání není bolestivé a není se tak čeho bát. Attachementy se od zubů jednoduše odbrousí. Možná vás napadne, že by na místech attechementů mohly zůstat světlé fleky, ale není tomu tak. Po odstranění vůbec nic nepoznáte.

Retenční fáze začíná

Retenční fáze je stejně důležitá jako léčba. Během tohoto období se totiž fixuje nová poloha vašich zubů. Zuby jsou z léčby „rozpohybované“ a je potřeba zabránit tomu, aby se začaly posouvat do původní polohy. Možná si vzpomenete na zkušenosti vašich přátel nebo dokonce vlastní, kdy se zuby po nošení rovnátek stejně zase zkřivily.

Díky retenční fázi se však nemusíte bát, že by se vám to po sundání Invisalign stalo také. K fixaci dosažených výsledků slouží tzv. retenční dlahy, které dostanete po léčbě.

V podstatě se jedná o stejné dlahy, které jste nosili v průběhu léčby. Nemusíte se tedy ničeho bát. Během prvních 3 měsíců po léčbě je musíte nosit stejně často jako rovnátka, tedy ideálně 22 hodin denně.

Další 3 měsíce je pak nosíte jen polovinu dne a na noc. V posledních 3 měsících už je nosíte pouze na noc a postupně snižujete frekvenci, až se dostanete na 3 noci v týdnu. U toho byste měli zůstat i do budoucna. Díky tomu udržíte svůj úsměv ve formě.

Ukončení léčby neznamená, že byste měli přestat docházet ke specialistovi. V rámci retenční fáze byste měli i nadále docházet na kontroly, minimálně po dobu prvních 3 měsíců po ukončení léčby.

Nejen rovné, ale i bílé zuby

Během retenční fáze můžete také přistoupit k bělení zubů, které váš úsměv ještě posune o level výš. Když už budete ukazovat rovné zuby, postarejte se o to, že budou i zářivě bílé. Bělení byste měli konzultovat se svým lékařem a společně také zvolit technologii, kterou použije.

Ideální jsou systémy, které nepoužívají chemikálie. Jsou šetrné k vašim zubům, ale zároveň velmi efektivní. Na trhu jsou k dispozici přípravky, které jsou vhodné pro domácí bělení. Velkou výhodou tohoto systému je fakt, že nemáte žádná dietní omezení. Jíst a pít můžete cokoliv včetně kávy, červeného vína nebo černého čaje. Dokonce ani kouření nepředstavuje žádný problém. Zkrátka si můžete užívat života tak, jak jste zvyklí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Sundání rovnátek Invisalign a co následuje po léčbě?