Menu
WomanOnly
Sex a vztahy

Svalnatí muži s mužnými rysy nemají atraktivní dcery, tvrdí lékaři

Famous

Famous

27. 11. 2013

Atraktivita je dominantním dědičným znakem s vysokou penetrací. Jinými slovy to znamená, že dítě dvou přitažlivých rodičů bude s pravděpodobností sedmdesát procent také velmi atraktivní. Jenže! Zatímco ženy touží po nabušených macho hezounech se silně maskulinními rysy, zadělávají na malér svým dcerám. Ty totiž po otci dědí mnohé z fyzických vlastností. Včetně maskulinních rysů.

 

O pohlaví dítěte při početí rozhodují otcovy spermie. Zatímco matka produkuje vajíčka vždy s chromozómem X, otec dává spermie X a Y. Splyne-li s vajíčkem spermie X, vzniká žena XX, splyne-li s vajíčkem spermie Y, vzniká muž XY. Otec se spermií X předává dceři i vlastnosti týkající se jejích fyzických rysů.

„Pokud chcete mít dobře vypadající děti, měli byste si vzít někoho, kdo vypadá dobře. To je nejjednodušší závěr. Pokud si žena vybírá muže, který vypadá velmi atraktivně, protože je velmi mužný, pak pravděpodobně zajistí, že její synové budou sexuálně mnohem přitažlivější, jenže naopak dcery budou přitažlivé o to méně,“ tvrdí profesor Tim Bates z Edinburgh University.

Dívky totiž zdědí po otcích to, co zdědí její bratři – maskulinní rysy. Ty však na ženách nejsou vnímány jako atraktivní.

„Zděděna atraktivita může být celým spektrem vlastností jako zdravé vlasy, zdravá pleť, symetrický obličej a vysoká postava. Je to směs vlastností, které předáváte. Některé z těchto vlastností atraktivity jsou univerzální, u obou pohlaví je kupříkladu výhodou mít symetrický obličej… Ale jiné věci jsou ceněné u jednoho pohlaví, ale nejsou u toho opačného. Velmi maskulinní otcové dávají maskulinní vzhled i svým dětem, jenže u dcer to není atraktivní vůbec, zatímco u synů velmi,“ vysvětluje profesor Bates.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Svalnatí muži s mužnými rysy nemají atraktivní dcery, tvrdí lékaři