Menu
WomanOnly
Apetit

Svůj život můžete změnit, ale proměna všední reality v pohádku bude něco stát

Lidí, kteří nejsou spokojeni se svým životem stále přibývá. Většina z nich ví, že jsou nešťastní, chtějí něco změnit, ale nevědí, jak to mají udělat.Úkolem tohoto článku je motivovat vás k tomu, abyste podnikli takové kroky, které vám pomůžou změnit váš život. Čtěte dál a my vám dáme stručný návod, díky kterému docílíte lepšího života.

Schůzka s realitou

Prvním krokem k vašemu štěstí by měla být jakási schůzka se sebou samým. Vymezte si hodinku, ve které popřemýšlíte o vlastním životě. Ujasněte si co vlastně chcete a proč nejste šťastní. Hlavní je mít po tento čas opravdu klid, proto si zařiďte abyste nebyla nikým rušena a v klidu rozjímejte.

V rámci prvního kroku by jste měla zhodnotit nejen zápory svého života, ale také ty oblasti, ve kterých se vám daří. Protože pokud budete přemýšlet pouze o negativních věcech, vězte, že vám dojde chuť a energie něco měnit ještě před tím, než začnete. Daří se vám v práci, ve vztahu, nebo jste spokojená se svým volným časem? Pochvalte se za to, hned ze sebe budete mít lepší pocit.

Papír a tužka, pěkně po staru

K druhému kroku si vezměte na pomoc papír a tužku. Ano, zní to jako klišé z amerického romantického filmu, ale nepochybujte o tom, že vám to pomůže. Jednoduše napište všechny oblasti, které byste chtěla změnit. Napište všechny své sny, bez ohledu jestli si myslíte, že jsou reálné nebo ne. Předpokládejte, že můžete dosáhnout čehokoli.  Osvoboďte se z pout reality a zasněte se nad svým životem!

Vytyčili jste si své cíle? Potom jste na správné cestě k úspěchu, ale stále před sebou máte dlouhou cestu. Sny se totiž musí realizovat. Začněte ale pomalými krůčky. Je zbytečné plánovat aktivity na roky, protože tak dlouho nevydržíte čekat na výsledky. Dejte si ze začátku malé cíle, které povedou ke splnění vašeho snu.

Odměňujte se a oceňujte své činy!

Nezapomínejte na ocenění sebe sama! Každý den, nebo alespoň týden si sedněte a zhodnoťte co se vám povedlo, za co jste na sebe pyšná. Nemusí to být nutně činy, které změní svět, odměňujte se i za sebemenší dílčí úspěchy. Popřípadě si své úspěchy zapisujte, tak budete mít před sebou hmatatelný důkaz všeho, co se vám povedlo. Dodá vám to další motivaci a energii ke změně vašeho života.

Hlavní ale vždy bude, abyste se nebála svým snům obětovat patřičné množství času. Pokud chcete mít lepší postavu, pravděpodobně nebude stačit číst články o zdravé výživě a dívat se na videa o cvičení. Jestliže chcete zlepšit partnerský život, nebude stačit pouze nečinně přihlížet a čekat, jak to dopadne. Vyjděte ze své ulity sebelítosti a změňte svůj život!

Nebude to jednoduché, hlavně začátky bývají těžké, ale uvidíte, že po prvních úspěších ze sebe budete mít tak dobrý pocit, že už nebudete chtít přestat. Poslední rada na závěr, zbytečně se netrapte vašimi škobrtnutími na cestě ke snu. Nikdo není dokonalý a chybovat je lidské. Tak hodně štěstí na vaší cestě k lepšímu životu!

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Svůj život můžete změnit, ale proměna všední reality v pohádku bude něco stát