Menu
WomanOnly
Domácnost

Tajemství krásných snů v bavlněném povlečení

Proč se říká, že se má někdo jako v bavlnce? Protože v bavlně je přece krásně! Zvláště pak v případě, kdy vaši postel zdobí bavlněné povlečení. Ale čím to, že tkanina tolik vyniká? Jaká tajemství se ukrývají mezi jejími vlákny? Pojďte blíž, prozradíme vám tajemství bavlny!

Materiál pro spánek jako stvořený

Výrobky z bavlny provází lidstvo již pěknou řádku let. Nejstarší nálezy pochází ze 4. tisíciletí př. n. l. Účelnému pěstování bavlníku se věnovali staří Egypťané či obyvatelé území Peru. Do Evropy pak materiál dorazil zhruba v 5. století př. n. l. Znatelného rozmachu se však zpracovávání bavlny dočkalo až s příchodem strojní výroby v 18. století.

Otázkou zůstává, proč se látka získávaná z bavlníku těší takové oblibě především u ložního prádla. Odpověď asi tušíte. Povlečení z bavlny je nejen měkké a příjemné na dotek, nýbrž i prodyšné. Zvláště během letních měsíců pak jistě oceníte jeho nesmírnou savost.

Mezi výhody bavlny se řadí také cena. Bavlněné povlečení pořídíte velice levně, přičemž se vám nabízí nepřeberného množství barevných kombinací a vzorů. Variability se dočkáte rovněž u zapínání. To může být na zip, knoflíky, patenty nebo ve formě hotelového uzávěru neboli obálkového zapínání. Záleží jen na vás, jakou kombinaci na cestu do říše snů zvolíte.

Bavlněné povlečení, kterému neodoláte

Bavlněné povlečení Hedvika

Hravé fialovo-bílé kruhy dokonale vyniknou na střízlivě šedém podkladu. Toto bavlněné povlečení na dvě postele vynikne jak v menší, tak ve velké prostorné ložnici. Doplnit ho můžete bílými nebo fialovými polštářky a rozpustilá ložnice je na světě.

Bavlněné povlečení šedozelené

Šedo-zelené bavlněné povlečení zaplní vaši ložnici drobnými lístky a květinami. Kombinace odstínů šedé, zelené a tmavě hnědé působí svěže a příjemně na pohled. Díky hnědé barvě bude bavlněné povlečení vypadat krásně v ložnicích s tmavším nábytkem.

Luxusní bavlněné povlečení bílé

Luxusní bílé povlečení se světle šedými mandalami je plné něhy na pohled i na dotek. Bude se skvěle doplňovat s minimalistickými ložnicemi a světlým nábytkem. Když si k usínání v jeho objetí pustíte zvuky deště nebo šumění lesa, zenový klid vás nemine.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Tajemství krásných snů v bavlněném povlečení