Menu
WomanOnly
Domácnost

Tápete, co si nesmíte vzít do letadla? Máme stručný přehled

Čím dál tím více lidí totiž vyráží na dovolenou až v září, kdy už na tropických plážích není tolik lidí. V dnešní době je nejčastěji využívaný dopravní prostředek letadlo. Nezáleží na tom, jestli lidé cestují jen po Evropě, nebo na jiný kontinent, lidé preferují letadlovou dopravu. Pokud se i vy chystáte na svou dovolenou letadlem, měla byste vědět, co si na palubu nesmíte vzít.

Rozlišujte svá zavazadla

V pravidlech leteckého provozu platí dvojí měřítko pro zavazadla, která se přepravují v zavazadlovém prostoru a ta, která máte u sebe na palubě. Pro ty, ke kterým máte přístup během letu totiž platí daleko přísnější pravidla, než pro ta, která jsou v prostor pro zavazadla. Příruční zavazadla také prochází mnohem důkladnější kontrolou a nevhodné věci vám jsou okamžitě zabaveny!

Překvapí vás, co všechno je tekutina

V povědomí široké veřejnosti je zaznamenáno pravidlo, že se na palubu letadla nesmí brát větší množství tekutiny. Každý člověk může ve svém příručním zavazadle převážet méně než 100 ml tekutiny. To by pro většinu z nás nebyl žádný problém, ale mnoho lidí na letišti překvapí tím, co všechno je za tekutinu považováno.

Sepsali jsme vám tedy všechny věci, které tekutinami jsou, i když by vás to nikdy nenapadlo. Jedině tak se vám nestane, že přijdete o svůj oblíbený krém za několik tisíc.

Všechny věci, které věci jsou považovány za tekutinu

Pravidla českých aerolinií stanovují, že za tekutiny je považována:

  • voda a další nápoje, polévky, sirupy
  • krémy, pleťová mléka a oleje
  • parfémy
  • spreje
  • gely včetně šampónů a sprchových gelů
  • nádoby pod tlakem včetně pěny na holení, pěnových tužidel, dalších pěnových přípravků a  deodorantů
  • pasty včetně zubní pasty
  • směsi tuhých a tekutých materiálů
  • všechny ostatní věci podobné konzistence

Žádné zbraně ani makety zbraní!

To, že si s sebou do letadla nesmíte vzít žádný předmět, kterým byste mohla ohrozit ostatní pasažéry je asi samozřejmé. Nejsou povoleny převážet zbraně, střelivo, nože, dokonce ani žádné hračky, které jsou těmto zbraním podobné.

Látky nebezpečné povahy to znamená výbušniny a střelivo, hořlaviny, žíraviny, stlačené plyny, jedy a další nesmíte převážet v žádném zavazadle! To znamená ani v příručním, ani v odbaveném zavazadle! Výjimku mají předměty, které mají léčebnou povahu. To však musíte dokázat potvrzením od lékaře. Diabetici s inzulínovými injekčními stříkačkami tedy nesmí zapomenout svá potvrzení!

Sportovní a hudební náčiní

Pokud s sebou na dovolenou berete jakékoli sportovní náčiní, nebo hudební nástroj, budete si muset připlatit. Máte dvě možnosti, jak takovou věc převést. Můžete si koupit sedadlo vedle vás, které bude samozřejmě levnější než pro člověka, tak budete mít svůj majetek stále pod svou kontrolou. Také můžete takové předměty odbavit na přepážce nadměrně velkých, nebo nestandardních zavazadel.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Tápete, co si nesmíte vzít do letadla? Máme stručný přehled