Menu
WomanOnly
Móda a styl

Tápete, jak se obléct na pohovor? Poradíme vám odpovídající outfit

Adéla Beranová

Adéla Beranová

21. 8. 2014

Jak se obléknete na pracovní pohovor, je při hledání zaměstnání velmi zásadní, protože máte jen jednu šanci udělat správný první dojem. Váš vzhled od hlavy až k patě bude po vašem životopise a referencích tím nejdůležitějším faktorem ovlivňujícím první dojem u personalisty či budoucího zaměstnavatele.

Na pracovní pohovor volte takový outfit, ve kterém se budete cítit dobře. Oblečení by mělo odpovídat pozici, na kterou se hlásíte. V něčem jiném se budete ucházet o místo kreativní manažerky a prodavačky v potravinách.

Tip: Dejte si záležet i na úpravě vlasů i nehtů, důležitý je celkový dojem.

Práce nepříliš profesionální

Pro běžné pracovní pohovory je nejvhodnější vícedílný outfit. „Ženy by měly sáhnout po klasicky střižených kalhotách v tmavé barvě a halence, či dámské košili. Preferujete-li spíše sukni či šaty, dbejte na správnou délku, která by neměla být kratší než lehce nad kolena,“ říká odbornice značky Gate Monika Janotová.

Šaty by měly být spíše pouzdrové, jednoduché, bez zbytečných volánů a rušivých ozdob. Je dobré celý look završit vhodně zvoleným sáčkem, případně lehkým svetříkem.

Manažerská nebo vysoká pozice

Pohovor na profesionální pozici vyžaduje profesionální přístup. Vhodný je kalhotový kostýmek v tmavě modré, černé a šedé barvě, či kostýmková sukně s vhodnou halenkou. Množství šperků omezte na minimum a zvolte nenápadný make-up i parfém.

„Barvy volte podle toho, jaký dojem chcete vyvolat. Červená a černá jsou silné barvy, hnědá, modrá a šedá jsou neutrální a bílá v menší míře výborně projasní jinak barevně konzervativní outfit,“ říká Monika Janotová.

Tip: „Pro oba typy pozic je nutná kvalitní kožená obuv spíše konzervativního ražení v černé či hnědé barvě. Dámy by měly sáhnout po nízkém nebo středně vysokém podpatku a vždy uzavřené špičce. Naprosto nevhodné jsou sportovní boty,“ dodává Veronika Sajdoková z CCC. Naprostou samozřejmostí jsou boty perfektně čisté.

Kreativní pozice

U kreativních pozic jde především o vyjádření vaší originální osobnosti, a tak se na pohovor pro takovou pozici nemusíme držet běžných zvyklostí a módních předpisů. Máte-li svůj originální styl, držte se ho. Dbejte však na to, aby konečný výsledek nepřehlučil vás samotné a vaše schopnosti, které nabízíte.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Tápete, jak se obléct na pohovor? Poradíme vám odpovídající outfit