Menu
WomanOnly
Hubnutí

Tentokrát se to určitě podaří: 10 nejefektivnějších sportů na hubnutí!

Nepřejídáte se, ani se nevyhýbáte pohybu – a přesto se vám hubnutí nedaří tak, jak byste si představovali? Problém je možná v nesprávném výběru pohybové aktivity. Zkuste se zaměřit na ty druhy sportů, které jsou na hubnutí nejúčinnější…

1. Běh

Snad žádným sportem si tak nezlepšíte výdrž a nespálíte tolik kalorií jako během. Dá se při něm spálit až 547 i víc kalorií za hodinu. Při běhu se namáhají především svaly nohou a bederní svaly, a samozřejmě i dotyčné klouby. Jen tak pro zajímavost: při každém kroku působí na kolenní kloub přibližně trojnásobek běžcovy hmotnosti. Abyste toto zatížení kloubů snížili, doporučujeme používat vhodnou obuv, např. běžecké botasky Nike, a také správnou techniku běhu. Obojí podceňují hlavně běžci začátečníci. Pokud jste začátečník, zvolte mírnější běžecké tempo, tzv. jogging. A na závěr připomínáme, že běh je vhodné doplňovat činnostmi, které vyvažují jednostranný charakter běhu posilováním svalů horní části těla – trupu, zad a rukou.

2. Nordic Walking

Alternativou k běhu, která méně zatěžuje klouby (v porovnání s klasickým během či joggingem), je rychlá chůze – Nordic Walking. K ní neodmyslitelně patří trekingové teleskopické hole. Spotřeba kalorií při tomto sportu je cca. 446 za hodinu, přičemž jedním z předpokladů efektivního hubnutí je právě správné používání holí. Nordic Walking není jen doplňkovým sportem pro běžce, běžkaře a cyklisty, ale hodí se i pro začínající sportovce, kteří si ze všeho nejdřív potřebují hlavně zlepšit kondici. Pokud se budete pohybovat převážně po nezpevněném terénu, opět je třeba tomu přizpůsobit obuv. Bezpečnost a výdrž vám pomohou zvýšit robustnější, ale přesto pohodlné boty Salomon. Jejich podrážka se vyznačuje výbornou přilnavostí k různým povrchům, kterou oceníte zvláště při sestupech a stoupání z/do kopce.

3. Jízda na kole

Dalším velkým žroutem kalorií je jízda na kole (20 km za hodinu = úbytek 600 až 800 cal). Už vám nestačí cyklotrasy v okolí a láka vás delší či náročnější cyklovýlet? Už se nemusíte nechat omezovat svou kondičkou, protože právě pro vás byla stvořena elektrokola KTM. Šlapání do svahu – ano, i na elektrokole se musí šlapat – vám usnadní výkonný motor Bosch. Takto si udržíte optimální tep na hubnutí a jízda na kole vás bude bavit ještě více. Na elektrokole zvládnete ujet mnohem více kilometrů než na kole klasickém, což se projeví na vaší celkové kondici, spotřebě kalorií i rychlejším hubnutí.

4. Plavání

Možná se vám poštěstí a v létě najdete nepřeplněný venkovní bazén nebo koupaliště, kde si budete moci s chutí zaplavat. Za 30 minut nepřetržitého plavání ztratí průměrný plavec s normální hmotností od 300 kalorií (za 1 hodinu pak 600 kalorií). Za nejtěžší a nejúčinnější styl je obecně považován motýlek. Plavání je nejvhodnější sport pro lidi, kteří mají problémy s nadváhou a klouby.

Interiérové sporty – hubnutí v průběhu celého roku

Jak to jen jde, dávejte přednost aktivitám na čerstvém vzduchu. K těm, které se provozují spíše doma či v posilovně než venku, jejich výhodou je nezávislost na ročním období či počasí a výborně se při nich hubne, patří:

5. spinning (indoor-bike)

6. crossfit

7. HIIT (High Intensity Interval Training)

8. box

9. tae-bo

10. step aerobic.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Tentokrát se to určitě podaří: 10 nejefektivnějších sportů na hubnutí!