Menu
WomanOnly
Zdraví a výživa

Teprve v sudové sauně zažijete to pravé finské saunování

Většina lidí si pod slovem saunování představí návštěvu wellness centra a relax v dřevěné kabině. Zejména Finové ale k saunování přistupují poněkud romantičtěji – často staví venkovní sauny na březích jezer nebo úpatích hor a přes velkou prosklenou stěnu pak pozorují mrazivou divočinu. V Česku sice tak krásné scenérie nemáme, ale díky sudové sauně na zahradě se tomuto zážitku minimálně přiblížíte.

Jednoduchá konstrukce a rychlá montáž

Sudová sauna je speciálním typem venkovní finské sauny. Dodává se jako hotová stavba, nemusíte ji vsazovat do betonového skeletu ani neřešíte izolaci. Stačí ji pouze rovný a pevný povrch, na který saunu postavíte. Oproti klasickým finským saunám jsou sudové sauny mobilnější i levnější. Základní modely ze severského smrku pro 2–4 osoby seženete za částku kolem 100 tisíc Kč, luxusnější sauny z cedru nebo thermo dřeva pro více osob jen výjimečně přesáhnou sumu 300 tisíc.

Díky svému tvaru se venkovní sudové sauny velmi rychle vyhřívají, a to zejména v kombinaci s kamny na dřevo, které doporučujeme. Kamna na dřevo mají oproti elektrickým vyšší výhřevnost, navíc když už se saunujete na zahradě a kocháte pohledem do přírody, plápolající oheň a praskající dřevo jednoduše nesmí chybět. Kdyby vás výhled ze sauny časem omrzel, můžete ji vzít a přesunout jinam.

Prevence nemocí a báječný relax

Sudové sauny mají stejně pozitivní účinky jako klasické finské sauny. Díky vysoké teplotě se v sauně příjemně potíte, vyplavujete ze sebe škodlivé látky, posilujete imunitu, omlazujete pleť (dámy, sauna pomáhá i v boji s celulitidou), hubnete a zejména relaxujete.

Sudové sauny

Aby byl zážitek a efekt ze saunování 100%, pořiďte si k sudové sauně venkovní bazének nebo alespoň káď, ve které se mezi jednotlivými etapami saunování zchladíte. V zimě pak můžete jako „správní Finové“ vyskočit ze sauny a zchladit se přímo ve sněhu. Takový zážitek vám žádné komerční wellness centrum nemůže nabídnout.

Nezapomínejte na doplňky

I když se sauny ve tvaru sudu prodávají jako hotový komplet, přikupte si k nim také doplňky a příslušenství. Hodit se vám budou zejména teploměr a vlhkoměr, přesýpací hodiny nebo vědro s naběračkou pro polévání saunových kamenů.

Sudové sauny

Náročnější z vás mohou zvolit například dekorativní osvětlení vnitřku sauny včetně lavic, velká kulatá saunová okna pro ještě lepší výhled do okolí nebo terasu, na které si po skončení saunování odpočinete a třeba i přečtete knížku.

Pokud nemáte v domě či na zahradě dostatek prostoru pro klasickou finskou saunu a chcete si užít to pravé finské saunování s veškerou romantikou, jsou sudové sauny perfektním řešením.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Teprve v sudové sauně zažijete to pravé finské saunování