Menu
WomanOnly
Krása

Tip na 3 skvělé opalovací krémy na letošní léto

Nejdůležitější položkou na seznamu věcí pro letošní dovolenou je samo sebou účinný opalovací krém. Vzhledem k důležitosti ochrany pokožky před škodlivým slunečním zářením se doporučuje opalovací krém zakoupit ještě v domovině, kde můžete vybírat z nepřeberné škály, případně využít slevové akce. Vybírat opalovací krém až na dovolené pro vás může být velkým zklamáním v podobně omezené nabídky a vysokých cen.

Proč je důležité pokožku chránit opalovacím krémem?

Každý, kdo vyráží k moři, se chce vrátit krásně do hněda opálený. A proto, v mylném domnění, že opálení tak uspíší, opalovací krém vůbec nepoužívá. To je ale špatně, protože i přes opalovací krém se můžete krásně a hlavně zdravě opálit. Při delším pobytu na slunci je nezbytností. Opalovací krémy chrání proti škodlivému UVA a UVB záření. Víte, jaký je mezi nimi rozdíl? UVB záření je zodpovědné za zhnědnutí či viditelné spálení pokožky, UVA záření způsobuje dlouhodobé škody na pokožce, to je stárnutí pokožky, tvorba vrásek a tak podobně.

SPF (Sun Protection Factor) na opalovacích krémech je pak násobkem doby, po kterou se můžete vystavovat slunci, aniž byste se tím vystavovali riziku. Zkrátka a dobře opalovací krémy je nutné používat nejen kvůli zdraví, nýbrž i kvůli kráse. Sexy opálení jde totiž ruku v ruce s péčí o pokožku.

Jak opalovací krém vybírat?

Opalovací krém lze vybírat z řady hledisek. Při výběru se rozhodně můžete opřít o vaši zkušenost z loňských lét. Třeba jste byli s nějakým opalovacím krémem nadmíru spokojeni. Při výběru však nepodceňujte ani váš fototyp kůže (čím nižší fototyp kůže, tím vyšší ochranný faktor by měl opalovací krém mít), ochranný faktor na opalovacím krému a další důležité informace na obale. Při výběru opalovacího krému pro vaši letošní dovolenou vám mohou hodně napovědět nezávislé žebříčky a testy opalovacích krémů, stejně jako doporučení kamarádů a známých. Zajímat vás samozřejmě bude i:

  • konzistence opalovacího krému – mnohem lépe se roztírají opalovací krémy na bázi olejů. Příliš hutné opalovací krémy zanechávají na pokožce bílé stopy a velmi špatně se roztírají.
  • aplikace krému – oblíbené jsou opalovací krémy ve spreji.
  • obsah v poměru s cenou – je pravda, že na opalovacím krému není dobré šetřit. Některé příliš levné varianty nepřinášejí ochranu pokožky.

Opalovací krémy rozhodně nakupujte tam, kde máte jistotu o jejich původu a skladování. To znamená v běžných drogeriích či lékárnách. Opalovací krémy na tržnici nejsou sázkou na jistotu. Také vy můžete k účinnosti opalovacího krému přispět notnou dávkou péče a to tak, že jej budete držet ve stínu a v chladu. Vůbec nejhorší, co můžete udělat je vystavit váš opalovací krém celodennímu působení slunečních paprsků. Účinnost, stejně jako původní konzistence není zaručena. A teď už pojďte na výběr.

Vybrali jsme pro vás 3 skvělé opalovací krémy pro léto 2018

Mezi nejlepší opalovací krémy letošního léta zaručeně patří:

  • Olej na opalování ve spreji AVENE SUN SENSITIVE (SPF 30, 200ml) – tento opalovací krém si oblíbí slunce chtiví jedinci s velmi citlivou pletí. Opalovací krém je hypoalergenní, velice snadno se roztírá a má vysoký ochranný faktor. Neucpává póry, což je u velmi hutných opalovacích krémů velký problém. Díky snadné aplikaci si ho zamilujete.
  • mezi testy a žebříčky opalovacích krémů skvěle vyvázl i ten s názvem Piz Buin Allergy Lotion (SPF 30, 200ml). I za tento přípravek si podobně jako u předchozí varianty maličko připlatíte, ale stojí to za to. Opalovací mléko Piz Buin obsahuje revoluční technologii Helioplex, která chrání pokožku před škodlivým zářením. Je antialergenní a vhodný i pro velmi citlivou pokožku. K jeho výjimečným vlastnostem patří i vysoká odolnost proti vodě a potu. Výrobci slibují až 80 minut koupání ve vodě bez toho, aby byl ochranný film na vaší pokožce narušen.
  • Olej na opalování Bioderma Photoderm Bronz (SPF30, 200ml) vám slibuje zdravé a krásné opálení. Jemná olejová textura je příslibem snadného roztírání. Olej je lehký a nezpůsobuje ucpávání pórů. Je vhodný i pro velmi citlivou pleť. Složení tohoto opalovacího oleje předchází alergickým reakcím na sluníčko a podporuje nejen proces opálení, nýbrž i krásný vzhled pokožky po opálení.
Ohodnoťte tento článek:
3
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Tip na 3 skvělé opalovací krémy na letošní léto