Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

Tipy jak se naučit anglicky. Značka: sama, efektivně a levně

Nebojte se angličtiny, naučte se ji! Poradíme vám, jak se naučit anglicky, aniž byste musela navštěvovat drahé kurzy angličtiny.

„Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem,“ říká se. Jenže všichni dobře víme, že čím jsme starší, tím hůře se učíme – hlavně cizí jazyky. A hlavně té generaci, které škola vtloukala do hlavy pouze němčinu. To ale neznamená, že jsme odsouzeni pouze ke znalosti angličtiny pro základní a střední školy. Pokud se chcete rozmluvit a rozepsat, existuje několik možností, jak se snadno naučit anglicky.

Jak se naučit anglicky: on-line kurz z pohodlí domova

On-line kurzy angličtiny jsou skvělou příležitostí pro maminky na mateřské, nebo pro ty, kteří nemají čas cestovat po práci do jazykovky a z jazykovky domů. Tyto kurzy angličtiny jsou levnější, ale ani v nejmenším nepřicházíte o výhody spojené s osobní návštěvou jazykového kurzu.

Absolvování on-line jazykového kurzu zahrnuje komunikační i gramatická cvičení, porovnávací testy a mnoho dalších cvičení, které vám pomohou zlepšit se v angličtině. Pokud kurz on-line angličtiny absolvujete úspěšně, obdržíte právoplatný certifikát, který si můžete bez obav připsat do CVčka.

Whatcha doin‘? 20 výrazů z hovorové angličtiny, které byste měli znát

Jak se naučit anglicky: Mobilní aplikace

Tou nejopěvovanější mobilní aplikací pro studium angličtiny, ale i dalších jazyků je bez pochyb Duolingo. Díky této aplikaci vám údajně stačí pět minut denně, aby bylo v brzké době znát viditelné a slyšitelné zlepšení v angličtině.
Na začátku na vás čeká rozřazovací test, který určí, jak na tom s angličtinou jste. Poté už jen absolvujete jedno cvičení za druhým, chvíli píšete a překládáte, chvíli doplňujete slova nebo je přiřazujete k obrázkům, a dokonce si povídáte s telefonem, dokud netrefíte výslovnost.

Výhod je nesčetně. Naučit se anglicky můžete prakticky zadarmo, navíc zábavnou formou a učení je možné opravdu kdykoliv a odkudkoliv. Můžete si nastavit připomínku, abyste nezapomněli na svou denní lekci angličtiny a také soupeřit se svými přáteli o co nejlepší výsledky.

Jak se naučit anglicky: Filmy s titulky

Někdo má raději knihy a lépe si pamatuje to, co vidí, jiní si zase lépe pamatují to, co slyší. Pokud patříte k té druhé skupině, je pro vás sledování filmů/seriálů a poslouchání rádia v angličtině ideální. Důležitá je pravidelnost, ideálně denně alespoň tři hodiny.

Někteří doporučují začít pohádkami nebo poslechem jednoduchých konverzací, kde je snazší výslovnost a nižší slovní zásoba. Nejdříve začněte anglickým dabingem a českými titulky. Začít můžete třeba svým oblíbeným filmem nebo jeho pasáží, kterou máte nejraději.

Jakmile budete mít trochu naposloucháno, titulky vypněte a zkuste si „vyrobit“ titulky sami. Může jít o volný překlad, nemusíte překládat doslovně. Důležitý je význam. Poslední fází je anglický dabing a anglické titulky. Pokud některým slovíčkům nebudete rozumět, film zastavte a vyhledejte si slovíčka na internetu nebo ve slovníku. Tímto způsobem brzy porozumíte hovorové angličtině a běžně užívaným slovíčkům.

I have a thing for her! Zopakujte si 23 anglických slov z oblasti lásky

Jak se naučit anglicky: Mluvit, mluvit, mluvit

Mnoho lidí, kteří se bojí mluvit anglicky se anglicky hovořícím lidem vyhýbá. Vždyť komunikační bariéra a nedorozumění se je pěkný trapas. Přitom pravidelnost je klíčem k tomu, jak se naučit anglicky a být den ode dne lepší. Není se tedy čeho bát. Naopak cizinci mají porozumění pro špatně hovořícího Čechy a oceňují jejich snahu zlepšit se.

Máte-li v práci kolegu, který hovoří pouze anglicky, berte to jako skvělou příležitost. Pokud je to u vás v práci samý Čech, můžete se za anglickou konverzací vydat na jedno z mnoha setkání Čechů a cizinců, kteří si spolu procvičují angličtinu „u piva“. Tato setkání jsou zdarma a pořádají je jak dobrovolníci a nadšenci, tak Café Lingea nebo Student Club pod ČVUT.

Jak se naučit anglicky aneb angličtina jako vedlejší efekt

Učení má být zábava, a to nejen pro děti. Stejně jako se děti učí skrze hru, i vám se bude lépe učit, pokud budete brát výuku jako zábavu, a ne jako nutné zlo. Způsobů, jak se naučit anglicky existuje mnoho a záleží jen na vás pro jaký se rozhodnete.

Někteří lidé, kteří se chtějí naučit anglicky vaří podle anglické kuchařky, jiní hodně cestují nebo se na krátký čas přestěhují do zahraničí. Zkrátka stačí spojit výuku angličtiny s tím, co vás baví nebo máte rádi a nebát se angličtinu používat, i když bude zprvu plná chyb. Vždyť chybami se člověk učí a časem se jistě vytrénujete na mnohem lepší úroveň.

Good for you! Máme pro vás 14 nejpoužívanějších anglických frází

Jak se naučit anglicky: pen friend aneb kamarád na dopisování

Existují weby, kde najdete kamarády na dopisování v jazyce, v němž se potřebujete zlepšit. Díky nim můžete zlepšovat vy angličtinu nebo oni klidně i češtinu. Zda zvolíte elektronickou komunikaci nebo si budete psát dopisy, záleží už jen na vás. Třeba tak získáte možnost se jednou za svým kamarádem na dopisování vypravit a pokecat si osobně. Už budete vědět jak na to, aniž byste přitom hledaia záchranu v anglickém slovníku.

Jak se naučit anglicky: další tipy na závěr

  • přepněte si telefon do angličtiny
  • čtěte knížky, články nebo komiksy v angličtině
  • rozmístěte si po bytě lístečky na předměty, které si nedokážete zapamatovat a také činnosti, které lze s předměty vykonávat
  • povídejte si anglicky s partnerem, manželem či spolubydlící, třeba jen chvíli a klidně i špatně
  • přemýšlejte v angličtině – třeba jen pět minut mluvte sami se sebou o tom, co vás dnes čeká nebo co vám dnes udělalo radost, i pár vět stačí

Ohodnoťte tento článek:
3,9
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Tipy jak se naučit anglicky. Značka: sama, efektivně a levně