Menu
WomanOnly
Krása

Tipy na líčení nejen očí pro zrzky. Pihy považujte za přednost!

Redakce

Redakce

16. 3. 2014

Zrzavé vlasy, velice světlá pleť k tomu pár pih v okolí nosu, tak se pozná pravá zrzka. Jste to i vy? Poradíme vám, jak vyzdvihnout přednosti a naopak jak trošku zamaskovat to, co bychom nejraději zakryly.

Zdroj: Shutterstock.com

Zdroj: Shutterstock.com

Přírodní zrzky

Většina zrzek, lépe řečeno – přírodních zrzek, má od přírody velice světlou pleť. V žádném případě se ji nesnažte ztmavit o odstín tmavším make-upem, spíše byste si tím uškodila. Pokud přece jen toužíte o něco snědší pleti, raději volte pleťový krém s kapkou samoopalovací složky.

Považujte pihy za přednost

Světlou pleť doprovází často i pihy. Velkým nánosem make-upu je možná sice trochu potlačíte, ale rozhodně si příliš nepomůžete. Ba právě naopak, milimetrový nános bude působit otřesně.

Pihy k vám patří, naučte se je mít ráda, udělejte z nich přednost. A pokud se děsíte léta, kdy se pod vlivem slunečních paprsků pihy stávají výraznějšími, použijte denní krém s vysokým ochranným faktorem.

Výrazné rty nebo oči?

Byl by hřích, kdyby zrzce chyběla v kosmetické výbavě červená rtěnka. Zrzkám zkrátka rudé rty sluší, ať už světlejších či tmavších odstínů. V kombinaci s výraznou rtěnkou oči namalujte jemněji. Postačí vám jemné světlé stíny, horní linka a řasenka. Byť většina žen používá nejčastěji černou řasenku, právě vám, zrzkám velice sluší i hnědá.

Rudé rty nejsou povinnost, proto pokud nejste příznivcem výrazných rtů, můžete udělat výrazným prvkem ve vašem obličeji právě oči nebo obočí. Pokud volíte více namalované oči, vyvarujte se přesto typicky černé lince. Zkuste zvolit raději hnědou, popřípadě tmavě hnědou. Příjemně překvapit by vás mohl i švestkový odstín.

Barvené zrzky

Pokud nejste přírodní zrzkou, pihy a světlá pleť se vás nemusí týkat. Hlavní roli ve výběru správného make-upu bude odstín vaší barvy. K teplejšímu odstínu se bude hodit jiné líčení než k chladnějšímu. Zároveň při malování dbejte na tvar obličeje a nezapomínejte také na své oči, jejich tvar a barvu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Tipy na líčení nejen očí pro zrzky. Pihy považujte za přednost!