Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

Tipy na místa, kam jezdí na lyžovačku moderní ženy

Milujete lyžování a nedokážete si představit zimní dovolenou jinde než na horách? Pak si nenechte ujít tipy na místa s nejlepšími sjezdovkami, krásnými výhledy na okolní krajinu a wellness službami.

Krkonoše

Pohoří Krkonoše patří mezi nejoblíbenější lyžařské destinace. Důvodem není pouze Sněžka, rozhlehlý národní park a ochrana UNESCO. Areály v Krkonoších totiž nabízejí špičková lyžařská střediska, upravované běžecké tratě, sáňkařské dráhy, adrenalinové snowparky, půjčovny i prodejny lyží, servisy a ski školy. Po celodenním lyžování si můžete odpočinout v sauně, bazénu nebo vířivce.

Služby jsou na profesionální úrovni a s klidem se mohou srovnávat se středisky v zahraničí. Vhodné středisko vybírejte podle toho, zda patříte mezi začátečníky nebo pokročilé lyžaře, náročnosti sjezdovek i toho, zda si zimní radovánky chcete užívat samy, s partnerem, rodinou nebo přáteli. A jak najít to nejlepší ubytování Krkonoše? V nabídce je spousta hotelů, chat, chalup, penzionů i apartmánů. Výběr je opravdu široký a na své si tak přijde opravdu každý.

1. Pec pod Sněžkou

Lyžařské středisko se nachází přímo pod nejvyšší horou České republiky a návštěvníkům umožňuje lyžování na sjezdovkách všech obtížností. Kromě několika kilometrů sjezdovek na vás čekají zábavné trasy s klopenými zatáčkami a tunely, noční lyžování, obří slalom s časomírou i freestyle lyžování ve snowparku. Pokud zatoužíte po aktivním odpočinku, můžete se vydat na bobovou dráhu nebo pěší výlet. Chcete si dopřát zasloužený relax? Pak si vyberte pro ubytování Pec pod Sněžkou některý z oblíbených wellness hotelů.

2. Špindlerův Mlýn

Špindlerův Mlýn

Špindlerův Mlýn

V samém srdci Krkonoš leží Špindlerův Mlýn s 27 km sjezdovek a čtyřmi vrcholy: Medvědínem, Hromovkou, Mechovincem a Přední Planinou. Objevte černou sjezdovku FIS World Cup, jednu z nejlépe osvětlených nočních sjezdovek, nejdelší osvětlenou sáňkařskou dráhu v ČR a další místa, kde se pravidelně konají sportovní akce.

3. Černá hora

Na Černé hoře najdete nejdelší sjezdovky Krkonoš, nejstarší sáňkařskou dráhu i vyhřívanou lanovku, která zároveň drží české prvenství ve své rychlosti. Vyzkoušet si můžete noční lyžování nebo objevit běžecké tratě o celkové délce 80 km. Když si budete chtít dát od lyžování pauzu, zkuste vystoupat na rozhlednu, navštívit lázeňské centrum nebo se vydat na stezku korunami stromů.

4. Harrachov

Místo legendárních závodů ve skocích na lyžích nabízí díky umělému zasněžování lyžování po celou sezónu. Podle svých lyžařských schopností se můžete pustit do modré, červené nebo černé sjezdovky. Během zimy funguje v Harrachově oblíbená bobová dráha. Vydat se můžete na Mumlavský vodopád, do muzea a také do slavných areálů velkých, středních a dětských skokanských můstků.

5. Rokytnice nad Jizerou

Rokytnice nad Jizerou

Rokytnice nad Jizerou

V Rokytnici si nenechte ujít Krkonošskou magistrálu, rozlehlé sjezdovky a staré dobré tyčové a kotvové vleky. Jestliže milujete sjezdové lyžování, užijete si tu 17 km tratí všech obtížností. Čekají na vás mírné a široké svahy vhodné pro začátečníky i děti, ale také tratě pro pokročilé. Oproti jiným střediskům v Krkonoších můžete při koupi celodenního skipasu navíc ušetřit pár stovek.

Jeseníky

Na pomezí Slezska, východních Čech a severní Moravy leží Jeseníky s nejmodernějšími lyžařskými středisky. Zapálené lyžaře nadchne především ski areál Kouty nad Desnou, Červenohorské sedlo a Karlov, který je vhodný i pro rodiny s malými dětmi. Pobyt v Jeseníkách si užijí začátečníci i pokročilí lyžaři. A jak je na tom ubytování Jeseníky? Využít můžete chaty, chalupy, penziony, apartmány, roubenky, hotely i ubytovny.

1. Červenohorské sedlo

Ve známém lyžařském středisku Červenohorské sedlo najdete převážně modré sjezdovky ideální pro začátečníky a sváteční lyžaře. Chybět vám nebudou půjčovny lyžařského vybavení, servisy, úschovny, lyžařské školy a instruktoři lyžování pro děti i dospělé. Kromě sjezdovek se můžete vydat i na běžecké tratě, které vedou na obě strany Hrubého Jeseníku a celkem dosahují délky 30 km.

2. Karlov

Ve ski areálu Karlov vás čeká 12 km propojených sjezdovek, které se liší svou obtížností od mírných až po závodní. V oblibě jsou také místní běžecké tratě, které měří více než 80 km a jsou během celé sezóny strojově upravované. Romantické duše jistě ocení možnost večerního lyžování. Sjezdovky si můžete díky umělému zasněžování užívat po celou zimní a jarní sezónu.

3. Kouty nad Desnou

Krásná příroda a dobře udržované sjezdovky dělají z Koutů doslova ráj lyžařů. V obci Loučná nad Desnou najdete hned několik lyžařských areálů se sjezdovkami, běžeckými trasami, pojízdným pásem a dětským parkem. Chcete-li si svou dovolenou užít co nejvíce, vybírejte podle toho i ubytování Loučná nad Desnou. Zaměřte se především na okolní prostředí, formu stravování a nabídku služeb. Vybírejte z chat, roubenek, penzionů i apartmánů.

A kam se na zimní dovolenou chystáte vy?

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Tipy na místa, kam jezdí na lyžovačku moderní ženy