Menu
WomanOnly
Krása

Tipy na správné líčení, které určitě neznáte!

Make-up může buď podtrhnout vaši přirozenou krásu, nebo z vás udělat umělou barbie. Správná volba make-upu a líčení je velice důležitá. Proto vám přinášíme pár tipů od předních světových vizážistů, kteří vám poradí nejen s vizážistickými základy, ale také s pokročilými úkony. Staňte se i vy poloprofesionálkou v oblasti líčení!

Výběr make-upu

Základem je kvalitní make-up, který však nebývá příliš levný. Proto si při výběru nového make-up nezapomeňte vzít kosmetické zrcátko. Potom si můžete vyzkoušet barvu na tvář a zkontrolovat si ji i venku před obchodem na denním světle. Odstín, který vypadá v obchodě pod umělým světlem skvěle, může na denním světle vypadat úplně jinak.

Nejlepší make-up pro vás je ten, který je skutečně neviditelný po aplikaci na tvář, a to i v oblasti lící a brady.

Mějte celou paletu líčidel!

Vytvořte si make-upový šatník. Barva a potřeby vaší pleti se během roku mění. Není vhodné používat jeden výrobek celých 12 měsíců. Během léta, kdy je vaše pleť nejtmavší, používejte denní tónovací krém. V zimě používejte světlejší odstín a na jaře a na podzim něco mezi.

 

Čistá pleť je základ

Před každým líčením nezapomeňte pleť nakrémovat. Počkejte minutku, aby se pleťový krém dobře vstřebal. Make-up se tak bude snadněji nanášet a tak zabráníte vytváření rozdílů. Pro dosažení dokonalého výsledku pleť vyčistíte a použijete hydratační krém. Naneste barevný make-up do středu tváře, na nos a líce a rozetřete směre ven doztracena.

Oči zdůrazněte, ale nepřemalujte!

Při líčení očí vsaďte na přirozenost, tak aby příliš nebylo vidět, že jste nalíčená. Chcete přeci jen zdůraznit své přednosti a ne udělat ze sebe klauna. Řasy zdůrazňujte vždy maximálně dvěma vrstvami řasenky, aby jste si je neslepila a nepůsobila, jako pubertální školačka! Stíny na denní líčení používejte v zemitých barvách a snažte se oči spíše projasnit!

Buďte nápaditá

Nenechte se ovlivňovat pouze videi na youtube a časopisy. Věřte svému úsudku a svým instinktům, které vás povedou. Také je velmi důležitý trénink, kterým získáte jistotu a budete tak později schopna experimentovat a tvořit extravagantní líčení. Buďte prostě svá!

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Tipy na správné líčení, které určitě neznáte!