Menu
WomanOnly
Kam s dětmi za kulturou

Kam s dětmi v dubnu na výstavu? Máme tři tipy, které je uchvátí

Kromě kin, ve kterých dávají jeden animák za druhým, nám azyl s topením, a tudíž teplotou vysoko nad nulou, nabídnou ještě výstavy. Které z nich se ale vyplatí navštívit, a uspokojí tak celou rodinu? Právě teď vám nabízíme tipy na ty nejlepší…

Dvě expozice pod jednou střechou, panenky i autíčka

Město: Praha 1

Webové stránky: www.dollsland.eu

Pro kluky i holčičky, tatínky i maminky… Muzeum v centru historické Prahy v Rytířské ulici pod jednou střechou skrývá nejen dlouhodobou, ryze holčičí výstavu panenek Barbie, jejich doplňků, kolem tří stovek sběratelských Barbie, například Cher, Bond Girl, Skakiru a Marylin Monroe, ale nově i výstavu určenou drsnějšímu pohlaví, chlapcům. V galerii DollsLand totiž najdete současně samostatnou expozici jedinečných angličáků Matchbox, HotWheels a mnohé další kousky v měřítku od 1:6 po 1:64.

Návrat do dětských pokojů z let 1880 – 1980

Město: Šluknov (Šluknovský zámek)

Webové stránky: www.mesto-sluknov.cz

Najdete tu všechno, od kostek a klasických stavebnic přes vláčky a autíčka po malé kuchyňky a panenky či loutková divadélka. Člověk jakoby utekl do světa snů a vrátil se do dob, kdy děti nedřepěly u počítače a sociálních sítí, naopak trávily čas v říši snů, zázraků a pohádek. Výstava je pohlazením na duši, vzpomínkami pro rodiče a prarodiče, objevnou výpravou pro dnešní děti, jedním slovem nádhera.

Výstava je otevřena denně, včetně víkendů do 12. května 2013. Nezmeškejte ji…

Cesta do neznáma

Město: Písek

Webové stránky: www.sladovna.cz

Oficiální název výstavy Cesta do neznáma je interaktivní expozicí provádějící návštěvníky po cestách hrdiny vracejícího se z trojské války, Odyssea. Výstava tak simuluje etapovou výpravu, která rozvíjí dětské myšlení i ideály jejich světa. Na návštěvníky tak čeká nejen Kyklopova jeskyně, ale i hrozivá Skylla, temné podsvětí nebo ničivá bouře.

Doba trvání se kvapem blíží ke konci, a proto neváhejte a do 4. května si udělejte výlet do Písku. Nebudete zklamáni…

Výstavy jsou jasnou volbou…

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Kam s dětmi v dubnu na výstavu? Máme tři tipy, které je uchvátí