Menu
WomanOnly
Rodina

TOP 3 obory, ve kterých podnikat při rodičovské dovolené

Některé ženy plně soustředí svou pozornost na výchovu svých dětí a cítí se naplněné. Jiné však k roli matky přidají také roli pracovní a ponechávají si kus své kariéry i během mateřské a rodičovské dovolené. Dnes se podíváme na TOP 3 obory, ve kterých se lze skvěle realizovat i během rodičovské dovolené.

TOP 3 podnikatelské záměry pro maminky s dětmi

Během rodičovské dovolené většina z nás nemá čas docházet do klasického zaměstnání ani v rámci zkráceného úvazku nebo brigády. Více se maminkám, které potřebují pečovat o své děti, osvědčilo podnikání z domu. Věnovat se mu můžete pouze ve večerních hodinách, když hlídá partner nebo během spánkových oken vašeho dítěte.

Podnikat lze pomocí dvou způsobů:

  1. OSVČ neboli pomocí živnostenského oprávnění
  2. Založením firmy neboli společnosti s ručením omezeným

Každá z variant sebou přináší svá pro a proti. Pro menší podnikatelské záměry pohodlně postačí jednodušší a finančně méně náročný živnostenský list. Jestliže však chcete rozjet podnikání i se zaměstnanci a velkým objemem práce, budete nuceni založit s. r. o.. Do jakých oborů se vrhnout při rodičovské dovolené?

1. Marketing, reklama, tvorba vlastního e-shopu

Mnoho maminek se při mateřské a rodičovské naučí nebo naplno začne věnovat výrobě zajímavých dekorací, vychytávek a dalších výrobků, které poté prodávají pomocí e-shopu. Nebo se rozhodnou pro přeprodej zajímavého zboží, o které je zájem.

Samotný e-shop je potřeba vytvořit pomocí webových stránek a zajistit mu dostatečný marketing, aby o něm lidé věděli. Proto se každé tvořivé duši, která by chtěla své výrobky nebo i služby prodávat online, budou hodit základy marketingu a práce na sociálních sítích.

Nebo se také můžete vrhnout do podnikání v samotném online marketingu. Tento dynamický a různorodý obor nabízí celou řadu pozic a uplatnění. Věnovat se můžete:

  • správě PPC kampaní
  • copywritingu
  • PR reklamě
  • správě sociálních sítí
  • výkonnostnímu marketingu
  • správě e-shopů a webových stránek či jejich tvorbě

Samozřejmě by výčet mohl pokračovat ještě dlouho, ale tyto oblasti a jejich kombinace patří mezi nejoblíbenější. Jestliže potřebujete doplnit potřebné vzdělání a načerpat informace z oboru, začněte rekvalifikačním kurzem online marketingu, který vás připraví na práci marketingové specialistky.

Tip: Obor digitálního marketingu lze vykonávat jako zaměstnání i podnikání. Skvěle se tedy hodí jak pro freelancery, tak pro zaměstnanecký poměr v některé z agentur či firem.

2. Účetnictví na volné noze

Bavila vás na škole ekonomie a účetnictví? Administrativní pozice s velkým důrazem na pečlivost a organizační schopnosti je to pravé pro vás? Pak se můžete věnovat oboru účetnictví také na volné noze.

Jestliže máte potřebné vzdělání v účetnictví a alespoň 5 let praxe, můžete se živit pomocí živnosti v tomto oboru. Chybějící praxe lze vyřešit díky garantovi, který na vás bude dohlížet.

Jedná se o velmi klidnou práci, kterou lze vykonávat pouze pomocí počítače, internetu a potřebných programů z domu. Stačí si zajistit několik stálých klientů, kteří ocení výpomoc s účetnictvím a doklady. Také si můžete nabrat několik jednorázových zakázek v období podávání daňového přiznání fyzických osob. 

Tip: Zaujala vás pozice účetní? Přečtěte si také podrobný článek, kde se dozvíte vše o tom, jak se stát účetní, jaká je její náplň práce i výše platu.

3. Grafika a video pro šikovné

Kreativita a nápady jsou vaším denním chlebem? Trochu zručnosti a píle vás během půl roku připraví pro výkon práce grafičky juniora. Střih videí a retuš fotografií lze využít pro reklamní účely menších firem a postupně se propracovat k velkým zakázkám.

Tvořit můžete loga, letáky, bannery, reklamní plakáty, grafiku pro sociální sítě nebo třeba krátké spoty. Vše lze opět pohodlně dělat z domu jen pomocí výkonného počítače a grafických programů.

V oblasti grafiky a videa je velmi důležité vytvořit si kvalitní portfolio, které prodá vaše schopnosti. Skvěle vám poslouží vlastní webová stránka s vašimi projekty. Nebojte se ze začátku věnovat grafice i bez honoráře pouze ve svém volném čase a jednoduše tvořit nejrůznější formáty, na kterých prokážete svůj um. Později se vám píle a věnovaný čas vrátí v podobě spokojených klientů.

Stačí několik hodin denně a můžete si skvěle přivydělat k rodičovské a ještě si zajistit dobrou výchozí pozici až vám dovolená skončí. Poté, co vaše děti odrostou a půjdou do školy, se z vašeho menšího podnikání může stát pozice na plný úvazek. Chcete být sama sobě šéfem? Vrhněte se do podnikání co nejdříve a brzy uvidíte výsledky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

TOP 3 obory, ve kterých podnikat při rodičovské dovolené