Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

TOP 5 filmů o jídle. Pochutnejte si s námi a nepřiberte ani kilo

Redakce

Redakce

24. 9. 2013

Bez jídla bychom nepřežili nikdo a pro mnohé z nás by život neměl smysl bez kousku lahodné čokolády nebo jiných pochoutek. Aniž byste měli výčitky svědomí, můžete si hodování užít s pěti jídlem překypujícími filmy.

Super Size me

Představte si třicet dní nejíst nic jiného než jídlo z McDonaldu. Snídaně, obědy, večeře. Dokonce i pít musíte výhradně tam.

Během natáčení Morgan přibral 13 % své váhy. Trvalo mu kolem čtrnácti měsíců, než se dostal do své původní formy. Po dvou měsících od premiéry řetězec McDonald´s oznámil, že stahuje z prodeje velikost jídel „super size“.

FOTO: super size me

Zdroj: Samuel Goldwyn Films

Morgan Spurlock podstupuje „terapii“ rychlým občerstvením. Jeho životní funkce a změnu váhy sleduje několik odborníků. Morgan se v průběhu měsíce ptá náhodných lidí na jejich názor ohledně stravování se formou fast food. Jezdí do škol, věznic, ptá se politiků i lékařů. Snímek je brán jako dokumentace života skládajícího se pouze z mastných a kalorických jídel.

Velká žranice

Soudce, pilot, majitel restaurace a televizní pracovník. Čtyři naprosto odlišná povolání. Čtyři naprosto odlišní lidé.

Na premiéře v Cannes v roce 1973 byli lidé snímkem natolik rozčarováni a místy i pobouřeni, že odcházeli z promítacího sálu. V době uvedení byl film považován za vysoce kontroverzní a byly mnohé pokusy jej zakázat.

FOTO: velka zranice

Zdroj: Mara Films

Čtveřice mužů se domluví, že společně odjedou na prodloužený víkend užít si poslední velké žranice. Jsou totiž na smrtelné posteli a tohle je jejich poslední možnost trochu si povyrazit. Setkáváme se tam i s kyprou Andréou a dalšími třemi lehkými ženami. Po několika dnech perverznosti a obžerství přátelé jeden po druhém umírají.

Karlík a továrna na čokoládu

Existuje pět zlatých vstupenek do velkolepé továrny Williho Wonky. Režisér Tim Burton nás opět nenechá chladné.

Firma Nestlé poskytla 1 850 tabulek skutečné čokolády. I všechny cukrové hůlky, lízátka a obrovské bonbóny jsou skutečné cukrovinky. Bylo vycvičeno přes čtyřicet veverek na scénu loupání ořechů. Herec Deep Roy ztvárnil každého z Umpa-lumpů sám.

FOTO: karlik a tovarna na cokoladu

Zdroj: Warner Bros

Karlík pochází z velmi chudé rodiny a přesto, že má čokoládu velmi rád, dostává ji jen jednou do roka – na svoje narozeniny. Rád by získal zlatou vstupenku do továrny pana Wonky, kterou bezmezně obdivuje. V čokoládě, kterou mu koupí dědeček, lístek uvidí a otevře se mu tak dočista nový svět. Svět cukrátek, čokoládových vodopádů a pracovitých Umpa-lumpů.

Čokoláda

Čokoláda, jakožto probouzeč vášní a skrytých emocí. Jak se s tím popere tradiční francouzská vesnička, která nezná nic jiného než odříkání a modlitby?

Juliette Binoche (představitelka Vianne) se učila vařit sladkou pochoutku v obchodě s čokoládou v Paříži. Některé její kousky potom byly použity při festivalové scéně. Přestože tedy Juliette čokoládu uměla udělat, ruce, které ji ve filmu míchají, nejsou její.

FOTO: cokolada

Zdroj: Miramax

Když se do vesnice přistěhuje cestovatelka Vianne se svou dcerou Anouk, vesničané jakoby pookřáli. Její delikátní čokoláda probouzí u vesničanů skryté chutě. Brzy si Vianne získá dobrou pověst, ale i nepřítele: poctivého šlechtice Reynauda. Tajuplná cukrářka nenechá chladným ani dalšího příchozího Rouxe. Ten, jako jediný, dokáže probudit touhy i v samotné Vianne.

Zataženo, občas trakaře

Mraky vypadají, že každou chvíli vypukne bouřka a ulice smočí jarní déšť. Co když ale místo kapek začnou padat cheeseburgery?

Film byl zpracován podle stejnojmenné knihy Judi Barett, která byla ve Spojených státech zvolena mezi 100 nejlepších obrázkových dětských knih. V říjnu 2013 se v kinech objeví pokračování pod názvem:  Zataženo, občas trakaře 2.

FOTO: zatazeno obcas trakare

Zdroj: Sony Pictures Animation

Flint je mladý vynálezce, který se za každou cenu snaží vytvořit něco velkolepého. A když konečně po tolika nezdarech vymyslí stroj, který přeměňuje vodu na jídlo, trochu se mu to vymkne z rukou. Stroj vyletí na oblohu a při dešti občané poznají, že je něco špatně. Z nebe padá jídlo. Co Flint udělá, aby město nakonec neskončilo pod hromadou želé a jiných dobrot?

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

TOP 5 filmů o jídle. Pochutnejte si s námi a nepřiberte ani kilo